لاریجانی: هر استان سپر ضد کرونا تشکیل دهد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:52 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۷۷۰۶۹۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۹
رئیس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با استانداران خراسان رضوی، گیلان و اصفهان آخرین تحولات و اقدامات در مقابله با کرونا و راهکارهای مدیریت هرچه بهتر این بیماری در این استان‌ ها بررسی قرار داد و خواستار ایجاد سپر زیستی در این استان‌ها در برابر شیوع کرونا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علی لاریجانی بر تقویت آمادگی‌های مورد نیاز این سه استان بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته و منابع تخصیص یافته تأکید کرد و گفت: اقدامات کنترلی اغلب استان‌های کشور در مواجهه با بیماری کرونا قابل تقدیر است و آمار‌های امیدبخشی در خصوص درمان و پیشگیری از بیماری کرونا از آن‌ها دریافت می‌شود؛ لذا هریک از استان‌هایی که میزان درگیری در آن‌ها بالاتر است، باید با تصمیمات ملی، مدیریت میدانی و همکاری مردم سپر زیستی در برابر کرونا ایجاد کنند.

وی کاهش میزان سفر‌های نوروزی از ۱۸ میلیون به ۳ میلیون سفر را بی‌سابقه برشمرد و عنوان کرد: هر چند بهتر بود این ۳ میلیون سفر هم صورت نمی‌گرفت، اما این آمار بیانگر کاهش چشمگیر سفر‌های نوروزی است و نشان می‌دهد که جاده‌های مواصلاتی در برخی استان‌ها به‌خوبی کنترل شده است. ​

در این تماس‌ها مقرر شد، آماده‌سازی و تجهیز مراکز درمان تکمیلی برای بیمارانی که دوره نقاهت را می‌گذرانند، در این سه استان پیگیری شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین خواستار آماده‌سازی طرح جامعی از سوی هر استان متناسب با پیش بینی شرایط احتمالی و اقتضائات آن استان برای آمادگی مقابله با شرایط و سناریو‌های متفاوت و امکانات و اقدامات ضروری و متناسب با هر سناریو شد.

لاریجانی در این گفتگو‌ها همچنین بر استفاده از ظرفیت‌های محلی موجود برای ارائه الگو‌های استانی با توجه به ویژگی‌های اجتماعی و اقتصادی هر استان در جهت رفع مشکل آسیب پذیری کسب و کار‌ها از شیوع کرونا تأکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این گفتگو‌ها اظهار کرد: باید به نحوی برنامه‌ریزی کرد تا ضمن تبادل تجربیات از تدابیر مؤثر صورت‌گرفته در سایر مناطق به‌ویژه در زمینه کاهش سفرها، اجتماعات و تردد‌های درون‌استانی و درون‌شهری استفاده و همکاری مشترک بین استان‌ها در این خصوص پیگیری شود.

لاریجانی در بخش دیگری از گفت‌و‌گوی خود با استانداران گفت: بسیج کمک‌های مردمی و استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌های مردم نهاد، محور مهم مقابله با کروناست که باید به آن توجه کافی داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در گفتگو با استانداران خراسان رضوی، گیلان و اصفهان بر ساماندهی روند ضدعفونی فضا‌های پرحضور و پرتردد به نحو کارشناسانه و با رعایت استاندارد‌های فنی تأکید کرد.

همچنین در این گفتگو‌ها تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز هر استان و برنامه زمان‌بندی و اقدامات مربوط به تهیه آن‌ها توسط رئیس مجلس مورد بررسی قرار گرفت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°