انتخاب بیماران کرونایی برای زنده ماندن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۷۷۰۶۹۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳
المیادین در سایت خود با اشاره به اشک دکتر سالارولی متخصص احیای بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه ایتالیا نوشت: «چگونه پزشکان اروپایی کسی را که باید زنده بماند انتخاب می‌کنند؟»
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
المیادین در ادامه نوشت فقط پزشکان ایتالیایی نیستند که بین دو مریض یکی را برای زندگی انتخاب می‌کنند تا نجات یابد، در فرانسه هم در یکی از بیمارستان‌های شمال شرق فرانسه در مرز با بلژیک بین یک مرد جوان و یک مرد ۷۰ ساله، جوان را برگزیدند و دستگاه تنفس مصنوعی را به او وصل کردند.
در سوئیس که ۸/۵ میلیون نفر جمعیت دارد و مثلا آوازه پزشکی و رفاه بیمارستانی آن گوش جهانیان را کر کرده است و ۱۰ هزار نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده اند، اتاق مراقبت‌های ویژه و دستگاه تنفس مصنوعی به اندازه کافی وجود ندارد به ویژه در کانتون ژنو هم مرز با فرانسه و کانتون تیچینو در مرز با ایتالیا.
آکادمی علوم پزشکی سوئیس با هدف جلوگیری از ادامه انتخاب بیماران برای درمان از سوی پزشکان این کشور اعلام کرد در زمان وقوع حوادث در رسیدگی به حادثه دیدگان باید اصول انسانی مد نظر باشد و معیار‌های اخلاقی بدون تبعیض و بدون توجه به عمر، جنسیت، محل اقامت، تابعیت، دین، وضعیت اجتماعی و ... رعایت شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °