استفاده از همه ظرفیت‌ها برای تحقق جهش تولید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 25 خرداد 1400
کد خبر : ۷۷۰۶۹۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱
رئیس قوه قضاییه بر ضرورت استفاده از همه ظرفیت‌های کشور در جهت تحقق شعار سال و حمایت از تولید کنندگان تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه قوه قضاییه با معاونان در جهت تحقق شعار سال افزود:​ اوایل شیوع ویروس کرونا ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده به راحتی در دسترس همه قرار نداشت که موجب گله مندی مردم بود، اما در ادامه دیدیم که مردم خودشان به میدان آمدند و برخی کارخانه‌ها مسیر تولید خود را به تولید ماسک تغییر دادند.
وی گفت: مردم احساس کردند باید در این میدان حضور پیدا کنند یعنی تولید این کالا در داخل کشور با یک بسیج عمومی همراه شد و امروز شاهدیم که کمبود ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده بسیار متفاوت از قبل است و مشکلات در خیلی از این حوزه‌ها مرتفع شده است.
رئیس قوه قضاییه ادامه داد: اگر از همه ظرفیت‌هایی که در کشور داریم استفاده کنیم چنانکه در فرمایشات اخیر رهبری هم به آن تاکید شد بسیاری از مشکلات بر طرف می‌شود.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تاکید کرد: امیدوارم همکاران در بخش‌های مختلف نظارتی و قضایی و بخش‌های دیگر از همه ظرفیت‌ها برای تحقق شعار سال و حمایت از تولید کنندگان استفاده کنند.
رئیس قوه قضاییه گفت:واردات بی رویه یکی از موانع جدی برای رونق و جهش تولید است. رئیسی با بیان اینکه واردات بی رویه یکی از موانع جدی برای رونق و جهش تولید است، افزود: حتما مساله واردات بی رویه باید در دستور کار بخش‌های نظارتی قرار گیرد و دولت پیگیری جدی کند.
وی ادامه داد: سازمان‌های نظارتی مثل سازمان بازرسی کل کشور دنبال کنند که شاهد واردات بی رویه در کشور نباشیم.
رییس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: یکی دیگر از موانع جدی برای تولید بروکراسی است. باید همه کاری کنیم که نظام اداری پیچیده‌ای که تولید کننده را دچار مشکل می‌کند کنار گذاشته شود و امر کار افرینی و تولید باید تسهیل شود.
وی افزود: امیدواریم در سال جاری در ارتباط با جهش تولید بخش‌های نظارتی در دستگاه قضایی با همکاری دستگاه‌هایی که در این میدان مسئولیت اصلی را بر عهده دارند یعنی دولت کار را دنبال کنند به نحوی که در همین ابتدای سال آثار اجرای این شعار و عملیاتی شدن آن هم برای مردم و هم مسئولین روشن باشد.
رییس قوه قضاییه اظهار کرد: در سال گذشته چند ابربدهکار بانکی را پای میز محاکمه آوردیم و قبل از اینکه در دادگاه محکومیت پیدا کنند اول پول‌ها و اموالشان توسط قضات گرفته و به بانک‌ها مسترد شد. این نکته مهمی است برای بانک ها، که تسهیلات به سراغ تولید کننده برود نه افرادی که بخواهند دلالی و سوداگری کنند.
وی بیان داشت: عزیزان ما مشکلات جدی در بانک‌ها داشتند و می‌گفتند میزان بالایی از پول‌های ما دست افرادی است که حاضر نیستند بدهند، با پیگیری دستگاه قضایی این کار انجام شد. نباید به جای اول بازگردیم، باید تلاش شود این پول‌ها به سمت تولید، رونق تولید و جهش تولید برود.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت:در ارتباط با موضوع کرونا در روز‌های اول مسئله ماسک، کالای پزشکی و مواد ضدعفونی کننده موجب گله مندی مردم بود.
وی افزود: همه بسیج شدند و مردم به میدان آمدند، برخی کارخانه‌ها فقط برای تولید ماسک خط تولید خود را تغییر دادند. الان وضعیت ما با وضعیت آغاز این مشکل کرونا قابل قیاس نیست. رییس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: در این بسیج که مردم پای کار آمدند کمبود این کالا وضعیتش متفاوت و در خیلی حوزه‌ها مرتفع شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °