تشکیل جلسات مجلس بموقع و طبق پروتکل جدید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 31 خرداد 1400
کد خبر : ۷۷۰۷۱۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹
علی لاریجانی؛
رئیس مجلس شورای اسلامی از برگزاری بهنگام جلسات علنی مجلس در ساختمان بهارستان، طبق پروتکل جدید خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "علی لاریجانی" در حاشیه آزمایش سامانه فناوری دو سویه " مجلس یار" گفت: جلسات مجلس در محل پارلمان طبق پروتکل جدید برگزار می‌شود و فناوری ارتباط دوسویه تنها جنبه رزرو دارد تا به احتمال بسیار اندک در صورت لزوم از طریق سیستم دیجیتال ارتباط دوسویه استفاده شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط کنونی و ویژه کشور که ممکن است در طول قرن، یکبار رخ دهد تأکید کرد: اصل بر این است که جلسه در ساختمان مجلس برگزار شود و در حال سامان دادن شرایط جلسات هستیم، اما با توجه نوع بیماری و مسری بودن آن، باید نحوه چینش نمایندگان، طبق پروتکل جدید باشد، در عین حال تمهیدات جایگزین اندیشیده ایم که به فرض بروز شرایط حاد که فقط ۱۰ درصد محتمل است از امکان فناوری دیجیتالی دو سویه استفاده کنیم.
لاریجانی افزود: قصد داریم سر موقع، جلسه مجلس را دایر کنیم، اما اگر شرایط حاد بود می‌توان از امکان برگزاری جلسه به صورت ارتباط دوسویه استفاده کرد که یکبار آن را آزمایش کردیم و اشکالاتش رفع شد و اکنون تقریبا آماده است.
علی لاریجانی گفت: متأسفانه از آنجایی که برگزاری انتخابات مجلس با شیوع ویروس کرونا همزمان شد و نمایندگان با تعداد زیادی از مردم در تماس بودند به طور طبیعی حامل ویروس شدند که تست‌ها نیز نشان داد تعداد قابل توجهی از آنان با این ویروس درگیر شده اند.
وی افزود: البته خوشبختانه این نمایندگان، خود را در منزل ایزوله کردند و مدتی خارج از دسترس بودند که سبب بهبودی آنان شد و برخی از نمایندگان نیز با مراجعه به بیمارستان بهبود یافتند و اکنون وضع بهتری دارند.
رئیس قوه مقننه همچنین گفت: دیروز در بازدید از بیمارستان امام خمینی (ره) گفتم که بیماری کرونا بسیار جهنده و مسری است و مجبوریم در این شرایط، پروتکل‌هایی که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می‌دهد اجرا کنیم تا به سلامتی مردم و خانواده‌ها و جلوگیری از فراگیری آن کمک کند.
آقای لاریجانی، حضور مردم در خانه‌ها و پرهیز در تردد در شهر‌ها را مسأله‌ای مهم دانست و افزود: از مردم خیلی تشکر می‌کنیم که حجم قابل توجهی از آنان به این موضوع و نکات مطرح شده در رادیو و تلویزیون توجه کردند که آمار سفر‌ها نیز نشان می‌دهد تردد‌ها در مقایسه با قبل بسیار کاهش یافته و همین مسأله کمک کرده است که مناطق مختلف کشورمان درگیر کرونا نشوند.
برچسب ها: لاریجانی ، کرونا ، مجلس
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °