راه‌های مدیریت و مقابله با "کرونا"
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:41 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۰۷۲۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۱
رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی گفت: مجتمع آموزشی - درمانی بیمارستان امام خمینی در ۱۰ روز گذشته به یک آرامش نسبی رسیده، اما ممکنه آرامش قبل از طوفان باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "خسرو صادق‌نیت"در گفتگو با تیتر امشب از دغدغه‌ها و مخاطره‌های پزشکی در درمان بیماران کرونایی گفت و افزود: نشانه‌های خوبی از آینده نداریم، بیماران ما بدتر و نیاز ما به "آی سی یو" هر روز بیشتر می‌شود.

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی از پر بودن تخت‌های بیمارستان گفت و افزود: اگرچه شدت بیماری نداشتیم، اما بیماران بدحال تری به بیمارستان مراجعه می‌کنند.
خسرو صادق‌نیت افزود: اگر سیر صعودی بیماران میتلا افزایش یابد بعد از بازگشت برخی از خانواده ها که هشدارها را نادیده گرفتند، نگران کننده است.
او گفت: برخلاف پر بودن "آی سی یو" بخش های بیمارستان هنوز تکمیل نشده و به بیماران مبتلا اختصاص داده شده است.
رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی افزود: افراد مبتلای بدون علامت تا 2 هفته مشخص نمی شود. برخی هم ناقل سالم هستند و منتقل کننده ویروس کرونا اند.
وی از نگرانی خود درباره سلامتی بیماران غیر کرونایی گفت و افزود: برخی بیماران کرونایی نیستند اما از بیم مبتلا شدن به ویروس کرونا به بیماران مراجعه نمی کنند. به آنها توصیه می کنیم نگران نباشید اگر سلامتی شما به مخاطره افتاده است به بیمارستان مراجعه کنید.
صادق‌نیت با بیان اینکه کسانیکه از بیمارستان ترخیص می شوند ممکن ناقل باشند، گفت: ترخیص از بیمارستان بعنوان بهبود کامل نیست. این افراد دست کم تا دوهفته بعد نیز از ارتباط نزدیک و جضور در اجتماعات پرهیز کنند.
او به شستشوی دست تاکید کرد و گفت: چنانچه از ماسک و تجهیزات پزشکی درست استفاده نشود باعث ابتلا به بیماری هم می شود.
راه‌های مدیریت و مقابله با کرونا
عباس رضایی استاندار اصفهان با اعلام کاهش ورودی‌های مسافران به استان از قرمز بودنِ وضعیت در اصفهان گفت و افزود: استان اصفهان منتظر هیچ مسافری نیست.
رضایی با بیان اینکه از زمان اجرای غربالگری تاکنون ۱۵۹ هزارو ۳۴۵ خودرو متوقف و غربالگری شده است، گفت: ۱ هزار ۱۳۱ نفر از مسافران علامت دار بودند.
راه‌های مدیریت و مقابله با کرونا
رئیس بیمارستان سینا از کاهش ورودی بیماران به بیمارستان سینا گفت و افزود: کسانیکه به بیمارستان مراجعه می کنند در وضعیت نامناسبی  هستند.
"محمد طالب‌پور" افزود: بخش "آی سی یو" نمی تواند پذیرای بیماران بدحال باشد و در شُرُف پر شدن است.
راه‌های مدیریت و مقابله با کرونا
استاندار یزد در ارتباط تلفنی از 20 پایگاه مستقر در استان گفت و افزود: بر اساس غربالگری انجام شده ی مسافران بیش از 700 نفر به مراکز درمانی اعزام شده اند.
"محمدعلی طالبی" از کاهش 80 درصدی مسافران گفت.
 
راه‌های مدیریت و مقابله با کرونااستاندار گیلان گفت: با اطلاع رسانی های مختلف درباره شناخت بیماری و خطرات ابتلای آن با کاهش شدید مسافران به استان گیلان مواجهه بودیم.
"ارسلان زارع" از تعیین تکلیف مسافرانی که به هر دلیل وارد استان می شدند گفت و اضافه کرد: کسانیکه در مبادی ورودی استان علائم بیماری کووید 19 را داشتند به مراکز درمانی اعزام شدند.
راه‌های مدیریت و مقابله با کرونا
معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: با بالارفتن آگاهی های مردم مراجعه کنندگان نصف شده اما تعداد مبتلایان نیاز به بستری کاهش نیافته است و تخت های بیمارستان دانشوری پُر است.
"پیام طبرسی"ابراز امیدواری کرد بعد از بازگشت هموطنان بی مبالات که به سفر رفتند دچار پیک دوم بیماری نشویم.
راه‌های مدیریت و مقابله با کرونا
مهرپور رئیس بیمارستان شریعتی تهران از داشتن بیش از ۱۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان گفت و افزود: ما به سرعت در حال تجهیز بیمارستان هستیم.
"سعیدرضا" درباره ۳ "آی سی یو" فعال بیمارستان گفت و افزود: نگرانی ما موج دوم بعد از بازگشت مسافران است.
برچسب ها: کرونا ، بیمارستان
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°