بکارگیری ۱۰ قرارگاه برای رزمایش سراسری سپاه بیولوژیک
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:12 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۷۷۰۷۳۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
فرمانده نیروی زمینی سپاه از بکارگیری امکانات ۱۰ قرارگاه در رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک و پاکسازی محیطی شهدای مدافع سلامت خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار پاکپور در آغاز رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک و پاکسازی محیطی شهدای مدافع سلامت گفت: بیش از ۱۰۰ یگان نیروی زمینی سپاه برای پاکسازی و ضدعفونی کردن مراکز شناسایی شده، استفاده شده است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه افزود: این عملیات با به کارگیری همه ظرفیت‌های بیمارستانی ثابت و سیار نیروی زمینی و سپاه پاسداران در بیش از ۳ هزار نقطه کشور و به ویژه ۱۰۰ نقطه در تهران آغاز شد که در آن کار پاکسازی و ضدعفونی مراکز آلوده، انجام می‌شود.

سردار سرتیپ پاکپور گفت: همه اقدامات درمانی، بهداشتی، پاکسازی و ضدعفونی در راستای سیاست‌های ستاد مقابله با کروناست.

وی افزود: از یک ماه گذشته و همزمان با شیوع ویروس کرونا در ایران اقدامات اساسی را برای پاکسازی و ضدعفونی مراکز تفریحی، عمومی، فرودگاهی، پایانه‌های مسافری و بیمارستان‌ها از سوی یگان‌های جنگ نوین سپاه پاسداران و نیروی زمینی انجام داده ایم و بسیاری از این کار‌ها، اقدامات تخصصی جنگ نوین بود، زیرا هم تجربه و هم تخصص و تجهیزات آن را در اختیار داریم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا در ایران تاکنون بیش از هزار و ۱۵۰ تخت بیمارستانی از بیمارستان‌های ثابت نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا اختصاص یافته که شامل بیش از دو سوم تخت‌های بیمارستانی ماست.

سردار سرتیپ پاکپور افزود: در شهر‌های کاشان، تهران، ارومیه، گرگان، بابل، اهواز، زاهدان، کرمانشاه و سنندج بیمارستان‌های سیار را علاوه بر اختصاص بیمارستان‌های ثابت برپا کردیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ تخت نقاهتگاهی ایجاد کردیم، گفت: این میزان قابل ارتقاء به ۵ هزار تخت نقاهتگاهی است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه آغاز رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک و پاکسازی محیطی شهدای مدافع سلامت را اعلام کرد.
این رزمایش در سراسر کشور به طور همزمان انجام می‌شود.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در آغاز رزمایش به صورت ویدیو کنفرانس با قرارگاه‌های مختلف در سراسر کشور سیستان و بلوچستان، گلستان، گیلان، مازندران، آذربایجان غربی و کردستان ارتباط برقرار کرد و در خصوص آمادگی این قرارگاه‌ها برای ضدعفونی کردن اماکن عمومی و معابر و امکانات به کار گرفته شده مطلع شد.

سردار سرتیپ محمد پاکپور درباره این رزمایش گفت: این رزمایش یک عملیات میدانی و واقعی است که هم تمرین دفاع بیولوژیک است و هم کمک به پاکسازی مناطق آلوده و همچنین کمک به وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا برای مقابله با این ویروس و نیز درمان بیماران است.

وی افزود: پروتکل‌هایی که برای این موضوع از سوی وزارت بهداشت مشخص شده از جمله تجمعات، فاصله‌ها و ابزار به کار گرفته شده همه باید مجهز باشند که اگر در محیط‌های آلوده قرار گرفتند خود آلوده نشوند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه اضافه کرد: همه اقدامات انجام شده باید با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا و در استان‌ها با هماهنگی ستاد مبارزه با ویروس کرونای استانی باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°