وزیر کشور: پارک ها و بوستان ها تعطیل می شوند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 03 تير 1400
کد خبر : ۷۷۰۷۴۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
وزیر کشور تعطیلی بوستان ها (پارک ها) و مراکز عمومی پرتجمع در سراسر کشور را از جمله طرح های جدید برای مقابله با کرونا اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 رحمانی فضلی پس از نشست امروز هیئت دولت با هشداری صریح به مسافران نوروزی تاکید کرد لااقل بازگشت خود را مدیریت کنید و به روزهای آخر موکول نکنید.
وزیر کشور خطاب به این دسته از هموطنان تصریح کرد: اگر با صف‎‌های طولانی مواجه شدید گلایه‌مند نشوید.

رحمانی فضلی با اشاره به طرح های سختگیرانه تری که از امروز و فردا اجرا خواهد شد، اظهار داشت: تمام مراکز تجمع و پرتراکم مانند بوستان ها و مراکز خرید در سراسر کشور تعطیل می شوند و فقط فروشگاه هایی که کالاهای ضروری عرضه می کنند، باز خواهند بود.
 
وزیر کشور گفت: در انجام سفرهای جدید نیز سختگیری های بیشتری اعمال می شود.
 
رحمانی فضلی اظهارداشت: طرحی که از سوی وزارت بهداشت به ستاد ارائه شده بود، روز گذشته در جلسه‌ای که با حضور همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط که حدود ۲۵ دستگاه اجرایی بود، تصویب شد و امروز نیز این طرح در دولت مطرح شد و رییس جمهوری نیز نسبت به اجرایی شدن این طرح دستورات لازم را ارائه کردند.

وزیر کشور افزود: اساس طرح وزارت بهداشت، مبتنی بر مشارکت و همکاری مردم خواهد بود. تلاش ما نیز بر این است که مراکز پرتجمع و پرتراکم را در تمامی شهر‌های کشور، از جمله بوستان‌ها، پارک‌ها و فروشگاه‌های بزرگ، تعطیل اعلام شود، اما همه فروشگاه‌هایی که کالا‌ها و مایحتاج عمومی را ارائه می‌دهند، ۲۴ ساعته باز خواهند بود.

رحمانی فضلی عنوان داشت: از طرف دیگر در تردد‌ها از مردم می‌خواهیم که سفر‌های خود را مدیریت کنند که تراکم به روز‌های آخر نیفتد و ما در جاده‌ها دچار مشکل نشویم. اما در ورودی شهر‌ها با مسافران جدید، حتما محدودیت و سختگیری‌هایی ایجاد خواهد شد که مسافرت‌های جدید اتفاق نیفتد.

وی بیان کرد: خواهش ما از مردم این است که در این طرح که به زودی اعلام شده و ظرف فردا و یا پس‌فردا این طرح را اجرا خواهیم کرد، حتما همکاری مناسب داشته باشند. هرچند ما اختیارات لازم و قانونی برای به اعمال و اعلام سختگیری‌ها و برخورد‌های حقوقی داریم، اما همه تلاش ما این است که مشارکت‌ها تا امروز و مانند همین ایامی که بوده، به صورت داوطلبانه باشد و ما مجبور نباشیم از این اختیارات استفاده کنیم.

وزیر کشور اضافه کرد: به هر حال طول دوره این بیماری و میزان خسارت‌های جانی بستگی به این دارد که چقدر مردم با ما همکاری کنند. بحث لوازم و تجهیزات، دارو، امکانات بهداشتی، تخت، بیمارستان و متخصصین و پرستار همه این‌ها در کشور فراهم است و ما هیچ محدودیتی نداریم. از آن طرف هم همه امکانات، منابع و کالا‌های اساسی مردم هم فراهم است و امیدواریم مردم همکاری لازم را داشته باشند و طول این دوره کوتاه شود.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: مردم بدانند اگر این دوره کوتاه نشود علاوه بر خسارت‌های جانی، خسارت‌های اقتصادی بزرگی نیز خواهیم داشت. الان بسیاری از مشاغل تعطیل و خیلی از کار‌ها از فعالیت افتاده است. ضمن اینکه این مشاغل در اقتصاد کلان موثر خواهد بود، در اقتصاد خرد همچون رستوران‌ها، و فعالیت‌های خرد خدماتی که اکنون تعطیل شده، و جذب اشتغال داشته و اکنون نیرو‌های خود را آزاد کرده‌اند، حتما برای اقتصاد کشور سخت خواهد بود.

وی یادآور شد: امیدواریم با مشارکت خوب مردم که تا الان نیز مشارکت را داشته‌اند، همین مسیر را ادامه بدهیم. اگر در مواردی از مقررات و وظایف قانونی که برای همه گذشته می‌شود، تمرد شود، مجبور هستیم از این محدودیت‌ها و سختگیری‌های قانونی استفاده کنیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °