تصمیمات سخت‌گیرانه‌تری در راه است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 03 تير 1400
کد خبر : ۷۷۰۷۴۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶
سخنگوی دولت گفت: تصمیمات سختگیرانه دولت برای حفظ سلامت و جان مردم ضروری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علی ربیعی در حاشیه نشست هیئت دولت، با بیان اینکه ما موج اول شیوع کرونا را کنترل کردیم و در برخی شهر‌ها ورودی و خروجی بیماران ما به یک تعادلی رسیده و تخت خالی هم داریم، گفت: این نشان دهنده کنترل بیماری است، اما ممکن است موج جدید بیماری داشته باشیم.
 
آقای ربیعی افزود: اگر احساس کنیم تردد‌های غیرضرور زیادی صورت می‌گیرد حتماً تصمیمات سخت‌گیرانه‌تری اتخاذ می‌شود.


او افزود: از مسافران تقاضا می‌شود سفر خود را مدیریت نموده و زودتر به شهر‌های خود برگردند. همچنین با دستور رئیس جمهور در جلسه امروز دولت علاوه بر تعطیلی ادارات که روال آن اعلام شده است فعالیت‌ها در حوزه کسب و کار مگر در موارد حساس و روزمره مردم تا پانزدهم فروردین محدود می‌شود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه هیچ مشکلی در تامین مایحتاج روزانه مردم نیست و تمامی فروشگاه‌های تامین مایحتاج عمومی ۲۴ ساعته باز خواهند بود، اظهار داشت: افرادی که براساس طرح غربالگری ابتلای آن‌ها به کرونا مشخص شده است موظف به تبعیت از دستورات وزارت بهداشت بوده و در صورت رعایت نکردن و حرکت آزادانه مورد پیگرد قرار خواهند گرفت.

ربیعی خاطرنشان کرد: تمام پارک ها، بوستان‌ها و محل‌های تراکم جمعیت تعطیل خواهد شد. باید در کنار هم بااعتماد به نظام سلامت وتصمیمات دولت از این مرحله سخت عبور کنیم. این سیاست‌ها بایدبه یک قرارداد اجتماعی بین همه ما تبدیل شود. مشارکت همه هموطنان، سبب کاهش طول دوره بیماری و هزینه‌های انسانی خواهد بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °