اجرای طرح سختگیرانه‌تر بهداشتی از فردا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 13 مرداد 1400
کد خبر : ۷۷۰۷۵۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۲
وزیر بهداشت با اعلام آغاز اجرای طرح سختگیرانه بهداشتی گفت: پلاک تمام خودروهایی را که از شهرها خارج شده اند داریم و همه آنها را هنگام تردد کنترل و به لحاظ علائم بیماری ارزیابی پزشکی و در صورت نیاز قرنطینه خواهیم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر سعید نمکی در گفتگو با برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر با بیان این که از همان اول برای ما محرز بود که ویروس بدون گذرنامه و روادید به همه دنیا سفر خواهد کرد گفت: با تلاش همه همکارانم و فداکاری همه عزیزان در مراکز درمانی و ازمایشگاهی هیچ بیماری پشت در‌های بیمارستان‌های کشور نماند در حالی که مشاهده می‌کنید که کشور‌های دیگر که مدعی بودند نظام درمانی قوی دارند بیماران دچار سرگردانی و آوارگی شده اند.
 
وزیر بهداشت در این گفتگو با بیان این که ما هیچ کمبود دارویی نداریم و نظام درمانی و دارویی کشور آمادگی کامل برای کنترل و مقابله با کرونا ویروس را داشت گفت: از همان ابتدا دارو‌هایی که در چین گفتند مؤثر است آن‌هایی که امکان تولید در داخل داشتیم تولید کردیم و آن‌هایی که باید وارد می‌شد ثبت سفارش شد.

نمکی با با بیان این که با کمک همه همکارانم و تلاش شبانه روزی تمام عزیزان توانستیم موج اول اپیدمی را کنترل کنیم افزود: نگران موج دوم بیماری بودیم که خوشبختانه پیشنهاد ما درباره اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تصویب شد و مسئولیت اجرایی آن به وزیر کشور محول شد و ابعاد اجرایی طرح نیز در جلسه دیروز بررسی و با نظر موافق خدمت رئیس جمهوری ارسال و قرار شد از فردا اجرایی شود.

وزیر بهداشت افزود: اساس این طرح رعایت سختگیرانه‌تر اصول بهداشتی است که با جدیدت پیگیری می‌شود و بر اساس آن محدودیت‌های جدیدی بر فعالیت اصناف و ادارات و تردد در اماکن عمومی و شلوغ اعمال می‌شود، همچنین بر تردد‌ها و سفر‌ها محدودیت بیشتری اعمال خواهد شد که امیدواریم مردم هم همکاری کنند تا موج دوم بیماری را هم بتوانیم کنترل کنیم.

نمکی گفت: سوپر مارکت‌ها و مراکز تامین اقلام اساسی و ضروری و مواد غذایی ۲۴ ساعته به خدمات دهی خود ادامه خواهند داد و نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت.

      

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °