کرونا فرصتی برای ارتباط نزدیکتر اعضای خانواده هاست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:30 - جمعه 15 اسفند 1399
کد خبر : ۷۷۰۷۶۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۳
روانشناس خانواده: بحران ناشی از کرونا و خانه نشینی را می توان از این جنبه هم نگاه کرد که می تواند فرصتی باشد برای ارتباط و همنشینی بیشتر اعضای خانواده.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 خانم دکتر نوابی نژاد در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با بیان این مطلب گفت: به بحران کرونا می‌توان از زاویه‌های مختلف نگاه کرد یک نگاه این است که این چالش یک چالش خانوادگی و اجتماعی و جهانی است و فرد باید فکر کند و بگوید که من تنها به آن گرفتار نیستم و می‌توان از این فرصت برای تحکیم روابط اعضای خانواده استفاده کرد.

این روانشناس افزود: این نگاه که چالش کرونا جهانی است می‌تواند حس مسئولیت ما را افزایش دهد و باعث آرامش خاطر ما و در نهایت افزایش تاب آوری ما شود.

نوابی نژاد گفت: باید از فرصت کرونا استفاده کنیم برای دوری از فردیت و باید به داشته هایمان فکر کنیم و از آن‌ها لذت ببریم.

او با بیان این که روزمرگی ما را از معنویت غافل می‌کند گفت: در شرایط بحرانی که ما در ایجاد آن نقشی نداریم باید ضمن تلاش توجه مان به خدا باشد باید بعد معنوی را در در زندگیمان تقویت کنیم و به دیگران هم فکر کنیم و مسئولیت‌های اجتماعی خود را بشناسیم.

این روانشناس خانواده گفت: در این دوران با برنامه ریزی روازنه برای کل خانواده متناسب با سن و سالشان می‌توانیم آرامش خاطر خود را فراهم کنیم با کتابخوانی و ورزش و تنظیم خواب و تغذیه مناسب این‌ها شدنی است.

جلال الدین میرزای رزاز رئیس انستیتو تغذیه ایران هم گفت: در دوران خانه نشینی به علت کرونا رعایت تنوع و تعادل در تغذیه ضروری است.

رئیس انستیتو تغذیه ایران افزود: باید از همه گرو‌های غذایی استفاده کنیم منتها باید تعادل هم رعایت کنیم یعنی بین کالری دریافتی و کالریی که می‌سوزانیم توازن برقرار کنیم، زیرا اگر این تعادل به هم بخورد سیستم ایمنی بدن تضعیف می‌شود و تن مستعد ابتلا به بیماری می‌شود.

او گفت: باید توجه داشت که عدم تحرک و جذب کالری زیاد موجب اضافه وزن و چاقی می‌شود.

میرزای رزاز گفت: با کمک همکاران سامانه جامع ملی‌ای به نام تاک (تعادل- ایمنی- کرونا) راه اندازی کرده ایم که از طریق آن ۷۰۰ فارغ التحصیل تغذیه به همه سوالات مردم درباره تغذیه مناسب در دوران قرنطینه پاسخ می‌دهند.

خانم دکتر عرب گل روانپزشک کودک و نوجوان نیز گفت: بزرگتر‌ها باید ضمن مدیریت بچه ها، نظم عادی روزمره زندگی آن‌ها را حفظ کنند، نظم خواب بچه‌ها نباید به هم بخورد و آموزش بچه‌ها باید ادامه یابد.

عرب گل افزود: نباید اجازه داد که بچه‌ها اطلاعات مختلف را از منابع مختلف درباره بحران و بیماری دریافت کنند، زیرا موجب اضطراب آن‌ها می‌شود.

او گفت: باید سعی کنیم وقت بیشتری با بچه‌ها بگذرانیم و آن‌ها را در امور خانه به جز نظافت و شستشو مشارکت دهیم.

شهاب نادری کارشناس کتاب هم با اشاره به لزوم توجه به کیفیت و راه‌های عرضه و فروش کتاب و حمایت از کتابفروشی‌ها گفت: در ابتدا می‌توان از روی سلیقه فردی و هوس یک کتابی را خواند در مرحله بعد می‌توان به کتابی که می‌خوانیم واکنش نشان دهیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۳°