افتخارات وزارت دفاع در ارتقاء توان موشکی ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:25 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۷۷۰۷۸۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۹
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اعلام اینکه ۹۸ سال پرافتخاری برای ارتقاء تجهیزات موشکی ایران بود، گفت: درحوزه پدافندی دو سامانه بزرگ ۱۵ خرداد و باور ۳۷۳ را رونمایی کردیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر سرتیپ حاتمی در گفتگوی ۱۸:۳۰ در خصوص دستاورد‌های وزارتخانه متبوعش در سالی که گذشت گفت: در حوزه دفاعی رویکردمان بازدارندگی است که متکی به قدرت و توان دفاعی است تا شرایطی داشته باشیم که دشمن جرات تجاوز و تعدی نسبت به خاک و ملت جمهوری اسلامی ایران نداشته باشد.

او افزود: در سال ۹۸ تلاش کردیم که این وضعیت را حفظ و تثبیت کنیم؛ برای ما سال ۹۸ سال خاصی بود چراکه فراز و نشیب‌های زیادی در این سال داشتیم؛ در واقع این فراز و نشیب‌ها از سال ۹۷ شروع شد و دشمنان ما خیلی علنی کشاندن ناامنی به داخل جمهوری اسلامی ایران را هدف گذاری کردند. البته ما همه اقدامات آن‌ها را با قدرت پاسخ دادیم و دشمن هم متوجه شد با کار‌های نیابتی نمی تواند قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران را به چالش بکشند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح ادامه داد: دشمن سپس در همین سال ۹۸ با به شهادت رساندن سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهانشان، دل همه ملت ایران و آزادگان جهان را به درد آورد و بر اساس تصمیم قاطع فرمانده کل قوا و مطالبه عمومی، علیه آمریکای جنایتکار عملیات عین الاسد طراحی و اجرا شد.

او گفت: دستاورد‌های ارتش هم با این عملیات بسیار بود به طوری که این اقدام وجهه دشمن را برای همه شفافتر و تنفر جهانی از آن‌ها را تشدید کرد و انسجام ملی در کشور افزایش یافت.

امیر حاتمی با بیان اینکه از هیچ شروع کردیم، افزود: سال ۹۸ سال پرافتخاری برای ارتقاء تجهیزات موشکی ایران بود.
وزیر دفاع با بیان اینکه روند رو به رشدی را در حوزه تسلیحات و تجهیزات داشته‌ایم، خاطرنشان کرد: سال ۹۸ جزو سال‌های پر افتخار صنعت دفاعی بود. در حوزه پدافندی دو کار بزرگ یعنی سامانه پانزده خرداد و باور ۳۷۳ را به عنوان یک نقطه عطف پدافندی داشتیم.

امیر حاتمی ادامه داد: در حوزه موشکی در سال ۱۳۹۸ با قاطعیت اعلام کردیم که همه موشک‌های جمهوری اسلامی ایران چه آن‌هایی که قبلا تولید شده است و چه آن‌هایی که جدید تولید شده، نقطه‌زن شده است.

او با اشاره به طراحی، تولید و پرواز جت آموزشی کوثر در سال گذشته، خاطرنشان کرد: در حوزه هوایی خط تولید کوثر را ادامه دادیم که انشالله در سال ۹۹ چند محصول را از کوثر خواهیم داشت.

وزیر دفاع با بیان اینکه در حوزه رزم زمینی هم سال گذشته رعد، طوفان و ارس ۲ را داشتیم، اظهار داشت: در مجموع ۱۵۲ کار تحقیقاتی طراحی کرده بودیم و در حالی که دشمن با فشار حداکثری در تلاش بود ما به اهدافمان نرسیم، اما بحمدالله تمام این ۱۵۲ پروژه به نتیجه رسید.

امیر حاتمی از به ثمر رسیدن ۲ تا ۳ محصول خوب در حوزه دریایی در سال ۹۹ خبر داد و گفت: ناوشکن دنا و یک ناو مین شکار انشالله به نیروی دریایی ارتش تحویل داده خواهد شد و در حوزه قایق‌های پرنده و قایق‌های تندرو نیز اتفاقات خوبی در پیش خواهد بود.

او با بیان اینکه در حوزه موشکی به خصوص موشک های زمین به زمین که به یک دقت کامل رسیدیم، کارهای ارتقاء کیفیت ویژه‌ای را انجام خواهیم داد، گفت: از جمله این کارها افزایش اثرگذاری سرجنگی‌ها با افزایش قدرت انفجار است تا موشک‌ها موثر‌تر باشند؛ همچنین در سرعت، مانورپذیری و چابکی برنامه های تحقیقاتی بسیار خوبی وجود دارد.

وزیر دفاع با تاکید بر اینکه در حوزه کروز نیز انشالله کروز هواپایه را خواهیم داشت، گفت: در تحرک پذیری موشک های کروز یعنی شلیک در حال حرکت یک کار خیلی خوب دنبال می شود که بسیار مهم است و در سال 99 شاهد آن خواهیم بود.

امیر حاتمی به دستاوردهای جدید در حوزه رزم زمینی نیز اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در حوزه رزم زمینی یک بسته خوب آماده خواهد بود هم در تسلیح بالگردها، بالگردها را برد ضدزره‌شان را بیشتر خواهیم کرد و توان پرواز و عملیات در شب را بیشتر خواهیم کرد.

وزیر دفاع ادامه داد: دشمن با تمام فشار حداکثری نتوانست مانع از تحقق ۱۵۲ کار تحقیقاتی ما شود، اما همکاران ما در این حوزه، با کمک و همکاری یکدیگر هر ۱۵۲ طرح را محقق کردند.
 
سردار حاتمی با بیان اینکه نیروهای مسلح با نگاه جنگ بیولوژیکی و میکروبی از روز نخست شیوع کرونا در کشور پای کار بودند، افزود: وزارت دفاع از پیشنهادات علمی دانشمندان استقبال می کند.

او ادامه داد: با پیشنهاد علمی یک دانشمند ایرانی، ماسک با فیلتر نمک تولید می شود.

 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°