اعمال محدودیت های تردد در مبادی ۱۴ گانه استان تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۷۷۰۷۹۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۴
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران از اعمال محدودیت‌های تردد در مبادی ۱۴ گانه این استان از بامداد فردا به مدت یک هفته خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 تقی زاده با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا از فردا به مدت یک هفته، گفت: در این طرح، پلیس به همراه هلال احمر، نمایندگان دادستانی و فرمانداری‌های مجموعه و دستگاه‌های فعال در حوزه بهداشت و درمان در مبادی ۱۴ گانه استان تهران مستقر می‌شوند.
 
او افزود: بر اساس این طرح، صرفا افراد بومی ساکن شهر‌های استان مجاز به ورود به داخل شهر‌ها خواهند بود و ورود افراد غیرساکن ممنوع است. 
 
  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: نحوه شناسایی افراد نیز از طریق کارت ملی افراد و پلاک و بیمه نامه خودرو است. 
 
او تاکید کرد: خروج افراد غیرساکن و مسافر شهر‌های دیگر از استان تهران به شهر‌های محل سکونت شان بلامانع و حتی تاکید شده است که مسافران سریع‌تر به شهر‌های شان بازگردند، اما این مسافران باید حتما از کمربندی‌ها و کنارگذر‌های شهر‌ها استفاده کنند و حق ورود به داخل شهر‌ها را ندارند. 
 
معاون استاندار تهران گفت: به عنوان نمونه، کسی که قصد سفر از قم به مازندران را دارد امکان ورود به داخل شهر تهران را ندارد و حتما باید از کنارگذر‌های شهری عبور کند. 
 
آقای تقی زاده با اشاره به تعطیلی پارک ها، بوستان ها، تفرج گاه‌ها و اصناف و مشاغل در طول اجرای این طرح، افزود: به استثنای برخی اصناف خاص که مایحتاج عمومی را عرضه می‌کنند، مانند داروخانه ها، میوه فروشی ها، اغذیه فروشی‌ها و سوپرمارکت ها، باقی مشاغل سطح شهر به ویژه آن‌ها که محل تجمع افراد هستند، تعطیل است.
 
او با ممنوع دانستن هرگونه تجمع در طول اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد: در طول اجرای این طرح، فقط تردد خودرو‌های امدادی، درمانی، پلیس، حمل کالا و مایحتاج عمومی و سوخت مشمول این محدودیت‌ها نمی‌شود. 
 
معاون استاندار تهران گفت: محدودیت‌های حداکثری در جایگاه‌های مسافربری به ویژه مسافرت از طریق هواپیما، قطار و اتوبوس‌های برون شهری اعمال شده است و حتما باید جابه جایی و تردد‌ها طبق پروتکل‌های خاصی انجام شود. 
 
تقی زاده همچنین با اشاره به ممنوعیت‌هایی که شامل کارکنان دولت یا دستگاه‌های دولتی می‌شود گفت: کارمندانی که خارج از استان تهران و مثلا میان استان‌های البرز و تهران تردد می‌کنند، ترجیحا دورکاری کنند و تردد انجام ندهند. 
 
او افزود: مرحله نخست اجرای این طرح تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت و پس از ارزیابی با پیشنهاد‌هایی که به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا خواهد شد به احتمال بسیار، قابل تمدید است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °