اعمال قانون جدی برای متخلفان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 06 آبان 1400
کد خبر : ۷۷۰۸۳۴
تاریخ انتشار : جمعه ۰۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۵
رئیس کمیته اجتماعی - انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا: طرح فاصله گذاری جمعیتی و اجتماعی باید جدی رعایت شود و در صورت تخلف، شدیداً اعمال قانون می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حسین ذوالفقاری - رئیس کمیته اجتماعی - انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا در برنامه تیتر امشب گفت: ۴۰ روز است که کشور با کرونا درگیر شده است و تمام توصیه‌ها و هشدار‌های لازم داده شده است.
 
طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در مقابله با کرونا جدی است
رئیس کمیته اجتماعی - انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: تا زمانی که همه مردم مشارکت نکنند زنجیره کرونا قطع نخواهد شد.
ذوالفقاری گفت: امیدواریم که طرح فاصله گذاری اجتماعی به خوبی انجام شود. در طول این مدت اکثر مردم به توصیه‌ها توجه کردند، ولی تعدادی، مسئله را جدی نگرفتند. ۷۰ درصد مردم به هشدار‌ها توجه کردند، اما تعدادی هم عادت‌های گذشته را ترک نکرده اند.
وی افزود: انتظار برخی این بود که مداخلات حاکمیتی بیشتر شود.
رئیس کمیته اجتماعی - انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در طرح جدید مسافرت باید محدود شود و اجازه سفر داده نمی‌شود. مسافرانی که به هر دلیلی رفته اند باید سریع برگردنند.
ذوالفقاری گفت: بالای ۶۵ درصد مسافرت هوایی، ریلی و زمینی کاهش پیدا کرده است.
وی افزود: حمل و نقل و بار انجام می‌شود و مشکلی در تامین مایحتاج مردم نیست.
رئیس کمیته اجتماعی - انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اصنافی که در تامین مایحتاج مردم نقش دارند تعطیلی ندارند؛ بنابراین مردم نباید از تامین نیاز‌های ضروری خود نگرانی داشته باشند.
رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: فعالیت ادارات دولتی بر اساس بخشنامه معاونت ریاست جمهوری خواهد بود و به شکل دورکاری است. آن بخش که ضرورت به حضور دارند نیز باید با یک سوم نیروی انسانی باشد.
ذوالفقاری گفت: برگزاری هرگونه مراسم اعم از رسمی و غیر رسمی که مسبب تجمع افراد به گونه‌ای که در انتشار بیماری نقش ایفا کند، ممنوع است.
ذوالفقاری افزود: در عمل به این طرح با سوالاتی مواجه شدیم مثل تکلیف صنعت چاپ، رفته رفته این موارد پیگیری می‌شود و تا فردا ظهر تعیین تکلیف می‌شوند.
وی با اشاره به شیوع شایعاتی درباره تعطیلی جایگاه‌های بنزین افزود: جایگاه‌های پمپ بنزین در هیچ شرایطی تعطیل نخواهند شد.
رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: اصنافی که مجوز فعالیت داده شده محدودیت زمانی ندارند بلکه می‌توانند در بیشترین زمان ممکن به فعالیت خود ادامه دهند.
ذوالفقاری گفت: در صورتی که رانندگان تخلف کنند تا یک ماه خودرو توفیق و ۵۰۰ هزار تومان نیز جریمه خواهند شد. همچنین اصنافی که از این مقررات تخلف کنند، یک ماه محل کسب آن‌ها پلمپ خواهد شد.
 
طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در مقابله با کرونا جدی است
مدرس خیابانی - قائم مقام وزیر صنعت هم گفت: محدودیت‌ها برای تردد غیر ضرور مردم است و شامل خدمات ضروری مثل میوه و تره بار، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و داروخانه نمی‌شود.
وی افزود: طرح فاصله گذاری اجتماعی نباید به تولید کشور آسیب بزند و تمام کارخانه‌هایی که کالای ضروری تولید می‌کنند؛ باید شیفت‌های اضافی در نظر بگیرند.
قائم مقام وزیر صنعت گفت: برای برگشت به شرایط عادی باید تمام اصناف و مردم همکاری کنند تا این بیماری مهار شود.
مدرس خیابانی گفت: تعطیلی بخشی از اصناف غیر ضرور اعلام شده است و اگر رعایت نشود حتماً برخورد می‌شود.
وی افزود: فروشگاه‌های زنجیره ای، جایگاه پمپ بنزین، دارو و مواد غذایی در طرح فاصله اجتماعی فعالیت می‌کنند و نباید تعطیل شوند.
 
طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در مقابله با کرونا جدی است
سردار حسینی - رئیس پلیس راه راهور ناجا هم گفت: مطالبه مردم محدودیت ترافیکی بود و مردم در روز اول این طرح همکاری کردند.
وی افزود: تعدادی از مردم که از این طرح تعدی کرده بودند اعمال قانون شدند.
رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت: روز گذشته ۵۰ درصد کاهش تردد داشتیم، اما با اعمال طرح فاصله اجتماعی آمار بشدت کاهش داشته است و به صورت تقریبی حدود ۱۵ درصد از روز گذشته کاهش خواهیم داشت.
وی گفت: در این طرح کرج و البرز یک مکان دیده شده اند و کارمندان در حال تردد نگرانی نداشته باشند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳.۵۹°    ۱۴.۷۹°