بیماران را به بخش خصوصی ارجاع نمی دهیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 03 بهمن 1400
کد خبر : ۷۷۰۸۸۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
معاون وزیر بهداشت گفت: به هیچ وجه در این شرایط سخت اقتصادی ما اجازه نمی‌دهیم بیماری که استطاعت مالی پرداخت ندارد به بیمارستان خصوصی مراجعه کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای دکتر ایرج حریرچی در کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران افزود: کسانی که درمان شیمی درمانی آنان در بیمارستان‌های دولتی انجام می‌شده است بدون وقفه درمانشان انجام خواهد شد.
وی گفت: سال‌های گذشته در تعطیلات عید خدمات بیمارستانی اندکی کاهش پیدا می‌کرد ولی ما دو درخواست داریم اول اینکه بیماری که در بیمارستان دولتی درمانش انجام می‌شده حتما باید در همان بیمارستان یا بیمارستان دولتی دیگری کارش را انجام دهد و به هیچ وجه در این شرایط سخت اقتصادی ما اجازه نمی‌دهیم بیماری که استطاعت مالی پرداخت به بیمارستان‌های خصوصی را ندارد به بیمارستان خصوصی مراجعه کند.
وی افزود: موضوع دیگر اینکه اگر بیمار جدید صعب العلاجی مثل بیماران سرطانی می‌خواهند تحت درمان قرار بگیرند حتما به بیمارستان‌های دولتی مراجعه کنند. با وجود اینکه کاری سخت در این زمان است، اما پزشکان و پرستاران ما با افتخار در خدمت انان خواهند بود.
 آقای حریرچی با اشاره به کیت‌های خریداری شده از خارج از کشور گفت: کیت‌های وارداتی نسبت به سایر خرید‌ها قیمت بالایی ندارد.
 معاون وزیر بهداشت گفت: ما اکنون می‌خواهیم در بحث پیگیری افراد مشکوک در سطوح ایزولاسیون و قرنطینه می‌خواهیم افرادی را که به صورت سرپایی تست می‌کنیم و هم افرادی که با او نزدیک بودند چه در خانه و چه در محل کار تست کنیم به همین خاطر احتیاج به تست بیشتر داریم یعنی از شش، هفت هزار تستی که انجام می‌دهیم می‌خواهیم تیراژ را به ۱۵ هزار و ۲۰ هزار و بیشتر برسانیم تا افراد مبتلا و مشکوک بیشتری را شناسایی و راهنمایی کنیم و در مراحل پیش بیمارستانی به آن‌ها خدمت کنیم.
وی افزود: وقتی تعداد آزمایش هایمان زیاد می‌شود قیمت تمام شده اش هم برای ما کم می‌شود. اکنون در حال استفاده از فناوری‌های جدید هستیم، با کشور‌های دیگری هم صحبت می‌کنیم تا خرید‌هایی که از این به بعد خواهد شد که کیت‌ها در حد ۸ یورو و این حدود قیمت‌ها باشد و ما از محل ارز دولتی این خرید‌ها را انجام می‌دهیم.
 آقای حریرچی گفت: ما احتمال دارد برای انجام آزمایش‌ها از توان بخش خصوصی استفاده کنیم یا اینکه از توان بخش خصوصی و دولتی مشترکا استفاده کنیم و درحال بررسی توان و قیمت آن‌ها هستیم. بعضی از آزمایشگاه‌هایی هستند که این ازمایش‌ها را با قیمت مناسب انجام می‌دهند و کمک خوبی هم به ما کردند ولی بعضی از آزمایشگاه‌هایی هم بوده اند که متاسفانه کیفیت کارشان پایین بوده است و یا بعضا قیمتشان بالا بوده که برخورد لازم با آن‌ها صورت خواهد گرفت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷.۶۲°    ۸.۵۹°