پاسخ به سوالات متداول طرح فاصله گذاری اجتماعی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 03 تير 1400
کد خبر : ۷۷۰۹۱۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۲
دبیر کمیته امنیتی‌، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا به برخی سوالات متداول در طرح فاصله گذاری اجتماعی پاسخ داد و گفت: محدودیت‌های تردد در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی دست کم تا ۲۰ فروردین ادامه دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حسین قاسمی در تیتر امشب با واکاوی طرح فاصله گذاری اجتماعی در کشور به برخی سوالات متداول و ابهامات مخاطبان پاسخ داد.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی تردد بین شهری به ویژه شهرستان‌های استان تهران (مثل پردیس، دماوند، گیلاوند، آبسرد، فیروزکوه) گفت: ورود افراد غیربومی به این شهر‌ها ممنوع است.

دبیر کمیته امنیتی ستاد ملی مقابله با کرونا در پاسخ به سوال دیگری گفت: با توجه به یکی نبودن محل کار و سکونت برخی افراد بدون داشتن سه مشخصه اعلامی تردد فقط با کارت شناسایی محل کار مجاز است.
 
او ادامه داد: تردد بین تهران و کرج بلامانع است، ولی ورود به شهر‌هایی مثل نظرآباد، هشتگرد و کردان برای افراد غیرساکن ممنوع است.

قاسمی درخصوص تردد از شهر‌هایی که کمربندی ندارند و باید از داخل شهر عبور کرد هم گفت: مسافران فقط می‌توانند عبور کنند و اجازه توقف ندارند.

او در تشریح اینکه کارت ملی چه کسی ملاک است؟ مالک یا سرنشینان، گفت: کارت ملی راننده و مالک خودرو باید مورد توجه قرار گیرد.

دبیر کمیته امنیتی ستاد ملی مقابله با کرونا در پاسخ به این سوال که فردی متولد شهرستان بوده و ساکن تهران می‌باشند، مدارک منزل متعلق به پدر و با سواری کرایه‌ای قصد بازگشت به محل سکونت را دارند، گفت: چنانچه محل سکونت تهران باشد، مشکلی نیست.


او در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه مدارکی که اعلام شده همه لازم می‌باشد یا یک مورد هم کافی است؟ اعلام کرد: یک مورد کافی است.

او در پاسخ به سوال دیگری که مدارک دیگر از جمله سند ملک یا قولنامه یا قبوض دلیل بر بومی بودن است یا خیر؟ جواب منفی داد.

قاسمی در جواب این سوال که با یکی از مدارک شناسایی اعلامی تا چند نفر امکان تردد وجود دارد؟ دوتا خودرو با یکی از مدرک امکان تردد دارند؟ گفت: خیر، هر خودرو براساس مدارک راننده و خودرو امکان تردد دارد.

او به سوالِ "پلاک خودرو برای تهران است، ولی ساکن شهرستان می‌باشند امکان تردد وجود دارد؟ " هم اینطور پاسخ داد: تردد به شهرستان‌ها مستلزم آن است که افراد ساکن و بومی آن شهرستان باشند.

قاسمی در پاسخ به این سوال که از تهران به شیراز هیچکدام از سه شرط را ندارند، ولی سرنشینان خودرو اهل شیراز هستند؟ گفت: چنانچه مدارکی داشته باشند که ساکن بودن آن‌ها را تایید نماید، می‌توانند وارد شهر شوند، اما در مجموع اگر کسی مدارکی دال بر این موضوع ندارد از محلی که مستقر است، حرکت نکند.

او درباره کسب مجوز کسانی که ضرورت سفر دارند برای درمان بیماران خاص (بیماران خاص ازجمله شیمی درمانی برای سرطان، سربازان، کادردرمان و کارمندان) گفت: این افراد با ارائه مستندات لازم، سربازان با کارت مربوط و بیماران با دفترچه و سوابق درمانی می‌توانند عبور کنند.

قاسمی ادامه داد: تاکید می‌کنم برای خروج مشکلی نداریم و تمرکز بیشتر ما بر ورود افراد است.

او به این سوال که مهندس معدن هستم معدن در ۱۵ کیلومتری قم قرار دارد و هر روز ازتهران باید بروم و برگردم شروط لازم را هم ندارم؟ این گونه پاسخ داد:، چون فرد وارد قم نشده ایرادی ندارد و اگر بخواهد وارد شود با ارائه مستندات اعلام شده و مدارک اشتغال می‌تواند تردد کند.

دبیر کمیته امنیتی ستاد ملی مقابله با کرونا درمورد حمل کالا برای تمام وسایل نقلیه عمومی گفت: وسایل نقلیه باری با ارائه بارنامه قانونی می‌توانند نسبت به جابجایی بار و کالا اقدام نمایند.
 
او افزود: محدودیت‌های تردد در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی دست کم تا ۲۰ فروردین ادامه دارد.
 
او افزود: در سایت وزارت کشور به بسیاری از سوالات متداول افراد پاسخ داده شده است.
 
رئیس پلیس نظارت بر اماکن ناجانیز در ادامه برنامه، تلفنی اعلام کرد: واحد های صنفی که مایحتاج مردم را توزیع می کنند مشمول طرح فاصله گذاری اجتماعی نمی شوند.
استاندار گیلان هم در ارتباط تصویری با برنامه گفت: کاهش تردد و مصرف سوخت از مزایای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °