امریکا؛ صدرنشین فهرست جهانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:50 - يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۰۹۱۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
در زمانی که مقامات امریکا ملامت و انتقاد از دولت های غیرهمسو را بخاطر شیوع کرونا صریح تر می کردند، شمار مبتلایان امریکایی بیشتر از کشورهای دیگر شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 درحالی که هنوز تبلیغات منفی مقامات و رسانه های امریکایی علیه کشورهای آسیایی به بهانه شیوع کرونا ادامه داشت و سران دولت ترامپ، با صراحت و مغرورانه از ناتوانی دولت های غیرهمسویی مانند چین در مهار فراگیری ویروس کرونا سخن می گفتند، آمار ابتلا در ایالت های مختلف امریکا به سرعت افزایش یافت و این کشور در صدر فهرست کشورهای درگیر با ویروس قرار گرفت.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا چند روز پیش خطاب به سران کشورهای گروه 7 با صراحت دولت چین را بی تفاوت نسبت به سلامت مردم این کشور توصیف کرده بود و ابتلای هزاران نفر در ووهان را نشانه ای از ضدمردم بودن دولت چین قلمداد کرده بود.

همزمان با این اظهارات پمپئو، فراگیری کرونا در ایالت های مختلف امریکا رو به افزایش بود و به فاصله کمی، تعداد بیماران امریکایی از چین نیز بیشتر شد.

بر اساس آمار صبح دوشنبه 11 فروردین 99 تاکنون ابتلای 142 هزار و 735 امریکایی به کووید19 تائید رسمی شده و 2488 نفر نیز جان باخته اند.

ایتالیا با بیش از 97 هزار مبتلا و 10 هزار فوتی در رده دوم آمار قرار دارد و چین، با بیش از 81 هزار مبتلا و 3 هزار جانباخته سوم است.

اسپانیا، آلمان و فرانسه نیز در رده های بعدی قرار دارند.

در تمام جهان، تاکنون 723 هزار و 279 مورد مبتلا به کووید19 شناسایی شده که از این تعداد 33 هزار و 993 نفر جان خود را از دست داده اند.

امریکا؛ صدرنشین فهرست جهانی

امریکا؛ صدرنشین فهرست جهانی

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°