موفقیت طرح فاصله گذاری اجتماعی در ۴ روز نخست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 13 آذر 1400
کد خبر : ۷۷۰۹۴۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۲
وزیر کشور با بیان اینکه اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با بیماری کرونا، با رضایت مردم مواجه است، تاکید کرد: موفقیت این طرح در ۴ روز نخست ریشه در فهم دقیق مردم از شرایط و مسئولیت‌ها دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عبدالرضا رحمانی فضلی، در پایان نشست ویدئو کنفرانس با استانداران سراسر کشور که به ارزیابی روند اجرای ۴ روز نخست طرح فاصله گذاری اجتماعی اختصاص یافت، ضمن تقدیر مجدد از مجموعه مدیران و کارکنان وزارت بهداشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی، پزشکان، پرستاران و سایر کادر‌های درمانی در راستای درمان و مبارزه با بیماری کرونا در کشور، گفت: اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با بیماری کرونا، هم با رضایت، موافقت و همراهی مردم مواجه شده است و هم، همگرائی و هم افزائی مؤثری بین بخش‌ها و دستگاه‌ها در قوای مختلف علی‌الخصوص بر سر اجرای این طرح وجود دارد.

وزیر کشور افزود: این همراهی عمومی و همگرائی اجرایی برای اجرای طرح، از یک سو مرهون اقناع سازی موفق افکار عمومی توسط رسانه ملی و سایر رسانه‌ها و از سوی دیگر، ناشی از جدیت و اهتمام ویژه در اجرای طرح از سوی مجریان در سطوح ملی و استانی است و همه این‌ها ریشه در فهم دقیق مردم شریف ایران از شرایط و مسئولیت‌ها دارد.

رحمانی فضلی با اشاره به رعایت الزامات و دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی عموم مردم و توجه ویژه اقشار مختلف به کنترل مراودات بین فردی و اجتماعی برای پیشگیری از شیوع بیماری، خاطر نشان کرد: افرادی که دستورالعمل‌ها و حریم‌های تعیین شده برای مبارزه با شیوع کرونا را رعایت نکنند، هم مرتکب تخلف شده‌اند و هم به خود و جامعه ظلم می‌کنند.

وزیر کشور همچنین با اشاره به هماهنگی‌های بسیار مؤثر موجود بین بخش‌های مختلف دست اندر کار در استان‌ها برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، گفت: حضور و تدابیر مؤثر استانداران منشاء این هماهنگی است و استانداران و همکارانشان با روحیه قوی و با انگیزه‌های دینی و ملی، پای کار هستند و شرایط را در استان‌ها مدیریت می‌کنند.

رحمانی فضلی همچنین با اشاره به گستردگی کار در سطح کشور و اهمیت استفاده از همه ظرفیت‌های موجود در مناطق گفت: اقدامات مفید و مؤثر شهرداری‌ها در مبارزه با کرونا و طرح‌های خلاق و خودجوش دهیاری‌ها برای پیشگیری از شیوع بیماری شایسته تقدیر است.

وزیر کشور در پایان ابراز امیدواری کرد، با لطف خدواند و به برکت این ایام فرخنده و مجاهدت دست اندرکاران عرصه درمان و همه کسانی که در کشور با نیت‌های خالصانه و در جهت کسب رضایت الهی به مردم خدمت می‌کنند، روند بهبود و رفع کامل بیماری هر چه زودتر در دسترس قرار گیرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۸.۹۹°