توصیه های ایمنی را تا پایان بیماری شیوع کرونا جدی بگیریم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:16 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۱۰۰۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۳
رئیس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هموطنان برای قطع ابتلا به بیماری کووید ۱۹ با توجه به هشدارها و رعایت توصیه های پزشکی همکاری خود را تا آخرین لحظه ادامه دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 دکتر "حسین عرفانی" با بیان اینکه ما با یک بیماری مسری نوپدید مواجه هستیم، گفت: بیماری کووید ۱۹ یک بیماری واگیر دار است که تاکنون سیستم ایمنی هیچ کس با این بیماری مواجه نبوده است.

رئیس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفتگو با ۱۸:۳۰ گفت: ما به دنبال این هستیم که چرخه ابتلای این بیماری از شخص بیمار به دیگران را قطع و یا به صفر کاهش دهیم. او گفت: برای این کار باید به چند نکته از جمله رعایت نکات بهداشتی توجه شود.
عرفانی گفت: هر فرد بیمار می‌تواند در هر ۵ روز دست کم ۲ نفر را مبتلا می‌کند.

رئیس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه عطسه و سرفه؛ خطرناکترین راه انتقال ویروس کرونا است، افزود: ایجاد فاصله مناسب( حدود 2 متر) و استفاده از دستکش و ماسک در مراکز شلوغ و پرجمعیت مانند مترو ضروری است.

عرفانی با بیان اینکه رعایت فاصله گذاری اجتماعی تا 20 فروردین ادامه خواهد داشت، گفت: ادارات از دو روز دیگر بازگشایی می شود و با یک سوم کارکنان به فعالیت خود ادامه می دهد.

دکتر "حسین عرفانی"افزود: کسانیکه به بیماری سرماخوردگی و یا کووید 19 مبتلا شده اند، بیماری خود را جدی گرفته و و با مراکز 4030  و سامانه سلامت در ارتباط باشند و ار مشاوره های پزشکی استفاده کنند.

رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت درباره خوردن و آشامیدن در محل کار توصیه کرد: مراکز اداری کشور که از دو روز دیگر بازگشایی می شود بهتر است فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و از ظروف یکبار مصرف استفاده کنند.

او گفت: چای داغ ویروس ندارد، اما از سلامت لیوانتان مطمئن شوید.

سخنگوی ناجا در ارتباط تلفنی ضمن تشکر از هموطنان در رعایت نکات بهداشتی و توصیه های ایمنی گفت: سه عنصر قاطعیت پلیس در اجرای قانون، برخورد با موارد تخلف و همراهی رسانه در اطلاع رسانی نکات و توصیه های بهداشتی به روند کنترل بیماری کرونا کمک می کند.


سردار "احمد نوریان"افزود: تغییر رویکرد فضای مجازی به ترویج و انتشار توصیه های بهداشتی به قطع زنجیره ابتلا به بیماری کرونا کمک کرد.
سردار نوریان با بیان کاهش ۹۵ درصدی تردد خودرو‌ها در کشور گفت: پلیس تهران با حضور در ۱ هزار و ۲۰۰ نقطه در استان همچنان از حضور مردم در پارک‌ها تا ساعت ۲۴ امشب (چهارشنبه) ممانعت ایجاد خواد کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°