ظریف: ایران هیچ جنگی را آغاز نمی‌کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:35 - يکشنبه 22 فروردين 1400
کد خبر : ۷۷۱۰۲۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱
وزیر امور خارجه کشورمان در پیام توئیتری نوشت: ایران هیچ جنگی را آغاز نمی‌کند، بلکه به کسانی که مرتکب آن می‌شوند، درس‌هایی می‌دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمد جواد ظریف با انتقاد از سیاست‌های جنگ طلبانه دولت آمریکا و در واکنش به ادعای اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور علیه ایران خطاب به ترامپ نوشت: آقای ترامپ دوباره توسط جنگ طلبان همیشگی گمراه نشو. ایران دوستانی دارد. هیچ کس نمی‌تواند میلیون‌ها «عناصر نیابتی» داشته باشد.

وی همچنین نوشت: بر خلاف آمریکا - که به طور مخفیانه دروغ می‌گوید، تقلب و ترور می‌کند- ایران فقط آشکارا بر اساس دفاع از خود عمل می‌کند.

ظریف همچنین در واکنش به ادعای مسئولان آمریکایی مبنی بر اینکه ایران به دنبال صدمه زدن به نظامیان این کشور در عراق بود نوشت: ایران هیچ جنگی را آغاز نمی‌کند، بلکه کسانی را که مرتکب آن می‌شوند، درس‌هایی می‌دهد.

ترامپ روز گذشته در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر بدون ارائه هیچگونه شواهد و مدارکی مدعی شد: بر اساس اطلاعات و بررسی ها، ایران یا نیرو‌های نیابتی اش در حال برنامه ریزی برای یک حمله غافلگیرکننده علیه نیرو‌ها و یا دارایی‌های [اماکن و تأسیسات]آمریکا در عراق هستند. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، ایران در عمل بهای بسیار سنگینی خواهد پرداخت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۷°