تحلیل عملکرد کشورهای مختلف در مقابله با کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 06 آذر 1400
کد خبر : ۷۷۱۰۵۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۵
متخصص بیماری‌های عفونی گفت: عشق و علاقه به خدمت و کمک به همنوع برگ برنده ایران برای مهار ویروس کرونا است. امیر محبیان کارشناس رسانه
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"دکتر حقدوست" در گفتگو با تیتر امشب به مقایسه ۱۵ کشور مبتلا به بیماری کووید ۱۹ پرداخت که بیش از دیگر کشورها به بیماری کرونا مبتلا هستند.
 
متخصص بیماری‌های عفونی گفت: بر اساس آخرین آمارها آمریکا در راس کشورهایی است که بیشترین مبتلایان و فوتی های بیشتری دارد.
او از وخامت کشورهای ایتالیا و اسپانیا گفت و افزود: اگر آمریکا وضعیت نامناسب ایتا را داشت تعداد بتلایان و فوتی های آن شیب تصاعدی می گرفت.
دکتر حقدوست بر اساس آمار بدست آمده گفت: با توجه به مراودات دو کشور چین و آمریکا، دولت آمریکا در روزهای نخست بیماری کرونا و شیوع آنرا در این کشور نادیده گرفته است.
 
او از ناتوانی کشورهای اروپایی و آمریکایی در پوشش بیمه ای مبتلایان به ویروس کرونا گفت و افزود: اگر شهروندی در آمریکا و اروپا بیمه نباشیم با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد.
دکتر حقدوست از بحث فرسودگی نیروهای متخصص و کمبود امکانات بهداشتی در ایتالیا گفت: یکی از دلایل شیب تند فوتی ها در این کشور فرسودگی کادر درمانی است.
 
متخصص بیماری‌های عفونی به تحلیل آمارهای گرفته شده پرداخت و گفت: پیر بودن جمعیت ایتالیا، فرسودگی نظام سلامت، ضعف سیستم بهداشتی برخی از کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا از دیگر عوامل افزابش ابتلا و جان باختگان است.
حقدوست وضع کنترل ویروس کرونا در کره جنوبی را خوب توصیف کرد و گفت: بعضی از کشورهای آسیای جنوب شرقی به دلیل داشتن تجربه ابتلا به بیماری سارس و شباهت این بیماری با کرونا، موفق عمل کردند.
کره جنوبی با پیدا کردن هر بیمار مبتلا به کرونا خویشاوندان و اطرافیان آنرا نیز تست می کرد تا از ازدیاد بیماران جلوگیری کند.
برچسب ها: کرونا ، کووید 19
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴.۵۹°    ۱۶.۷۹°