افزایش تردد خودرو‌ها در تهران؛ علل و عوامل
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 17 آذر 1400
کد خبر : ۷۷۱۱۱۸
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶
رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد مقابله با کرونا در استان تهران بخشی از علت افزایش ترددها در شهر تهران را پایان یافتن تعطیلات نوروزی و بازگشایی شرکت های خصوصی اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
گودرزی با حضور در برنامه گفتگوی اجتماعی شبکه خبر گفت: با پایان یافتن تعطیلات نوروزی و بازگشت فعالیت ادارات و سازمان‌های بخش خصوصی به روال عادی، طبیعی است که شاهد افزایش بار ترافیکی در سطح شهر تهران باشیم.

افزایش تردد خودرو‌ها در تهران؛ علل و عوامل
وی با اشاره به سهم ۲۵ درصدی حضور اتوبوس‌ها و استفاده از خودرو‌های شخصی در افزایش ترافیک امروز تهران افزود: کاهش زمان طرح ترافیک در شهر تهران و استفاده کمتر مردم از مترو و اتوبوس‌های شهری یکی دیگر از این عوامل است.
گودرزی با بیان اینکه افزایش ترافیک امروز بیشتر در بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها مشاهده شده است، گفت:
رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به مشارکت ۹۵ درصدی واحد‌های صنفی در طرح فاصله گذاری اجتماعی با تعطیل ماندن، افزود: اداره کل اصناف و سازمان بازرسی و تعزیرات تهران به جد پیگیر این مساله هستند و با متخلفان به شدت برخورد می‌کنند.
گودرزی گفت: تاکنون بیش از یک هزار و ۸۸۱ صنف متخلف پلمب شده، بیش از یک هزار و ۱۲۸ خودرو اعمال قانون و ۴۰ دستگاه خودرو هم توقیف یکماهه شده اند.
وی در ادامه افزود: دستورالعمل فعالیت ادارات و سازمان ها با حداکثر یک سوم ظرفیت به سراسر استانداران کشور ابلاغ شده است و از فردا یکشنبه این دستورالعمل به ادارات و سازمان های خصوصی نیز ابلاغ خواهد شد.
 
معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه هنوز موفق به کنترل ویروس کرونا در کشور نشده ایم و فعلا در مرحله مدیریت آن هستیم گفت: اگر به دستورات ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا توجه نکنیم باید شاهد اوجگیری مجدد این بیماری باشیم.
دکتر حریرچی با اشاره به ادامه طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین افزود: متاسفانه امروز شاهد خلاف این موضوع و حضور مردم در خیابان‌ها خصوصا در تهران بودیم.
 
افزایش تردد خودرو‌ها در تهران؛ علل و عوامل
 
وی در خصوص لزوم اجرای دقیق طرح فاصله گذاری اجتماعی در کشور گفت: برای ادامه فعالیت های اقتصادی و مقابله با ویروس کرونا باید ادامه این طرح بصورت هوشمند اجرا شود.
معاون کل وزارت بهداشت در ادامه گفت: امروز شاهد کاهش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور بودیم اما این به این معنا نیست که این ویروس مهار شده است و مردم باید کماکان احتیاط های لازم را برای مبتلا نشدن به این بیماری رعایت کنند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳.۷۹°    ۷.۵۹°