نبود قانون یکپارچه علت اصلی سردرگمی جهان فوتبال
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:52 - يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۱۱۲۷
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۳
رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال نبود قانون یکپارچه جهانی را عامل اصلی بلاتکلیفی ورزش فوتبال در زمان همه گیری ویروس کرونا عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

براتی با بیان اینکه مشکل شیوع ویروس کرونا در جهان غافلگیرانه و غیر قابل پیش بینی بوده و مقررات مدونی هم برای آن وضع نشده است، افزود: تا امروز فیفا یا هیچ مرجع رسمی بین المللی به نتیجه قطعی و جمع بندی کامل برای ادامه یا تعطیلی مسابقات فوتبال در جهان نرسیده اند و هنوز آیین نامه و مقررات کامل و جامعی در این باره به دست نیامده است.

وی گفت: یکی از بزرگترین مشکلات، ابعاد ناشناخته و پنهان این بحران است و همین موضوع باعث سردرگمی مسئولان فیفا و فدراسیون های فوتبال شده است.

نبود قانون یکپارچه علت اصلی سردرگمی جهان فوتبال

براتی با بیان اینکه تاکنون اینچنین بحرانی در تاریخ فوتبال وجود نداشته است، گفت: با این آثار و ابعاد که جهان شمول باشد ابعاد این ویروس و تاثیر آن بر مسابقات و لیگ های فوتبالی به جهات مختلف قابل بررسی است.

وی غیر قابل پیش بینی بودن زمان ادامه بیماری، تعداد جمعیت درگیر و راههای درمان آن، تفاوت زیاد در تصمیم گیری های ملی، اختلاف سطح در لیگ های مختلف، تفاوت نرخ دستمزدها در کشورهای مختلف و میزان درآمد باشگا ه ها را از دیگر علت های این بلاتکلیفی برشمرد.

وی درباره مشکلاتی که ممکن است در قرارداد بازیکنان و مربیان در این اوضاع به وجود بیاید، گفت: قراردادهایی که برای چند فصل هستند به دلیل مدت دار بودن به قوت خود باقی هستند اما قرادادهایی که یکسال یا کمتر از آن به پایان آن باقی مانده به مشکل می خورند.

 مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ با اشاره به درگیر بودن همه کشورهای جهان به این ویروس منحوس، گفت: بعد از برچیده شدن این مشکل، همه ی لیگ های فوتبال در جهان به دنبال از سرگیری مسابقات و رقابت های مختلف در جهان فوتبال خواهند بود.

سهیل مهدی افزود: تا سازمان های مدیریت این امر مانند وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با ویروس کرونا رهنمودهای لازم را در خصوص ویروس کرونا به ما ندهند به دلیل با اهمیت بودن جان مردم، برنامه ریزی های لازم را در این حوزه به بعد از رفع این بحران موکول کرده ایم و انشاء الله پس از برچیده شدن این ویروس منحوس مصر به ادامه مسابقات در همه ی رده های لیگ هستیم.

نبود قانون یکپارچه علت اصلی سردرگمی جهان فوتبال

وی تعیین سهمیه برای لیگ آینده آسیا و بحث صعود و سقوط تیم های لیگی در کشور را مهمترین دغدغه های سازمان لیگ برشمرد.

مهدی اهمیت تیم های لیگ برتری و بازیکنان این تیم ها را با اهمیت دانست و گفت: لیگ های پایین تر هم از درجه اهمیت بالایی در جامعه برخوردارند.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ افزود: بعد از برچیده شدن این مشکل، به همه ی تیم های فوتبال در همه ی رده های لیگی فرصت آماده ساری مجدد داده خواهد شد.

ساکت الهامی سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز گفت: ما تمریناتمان را تا 26 اسفند ادامه دادیم و قراربود از 5 فروردین تمرینات تیم از سر گرفته شود که با اعلام ستاد مبارزه با کرونا تمرینات تیم لغو شد و فعلا در فضای مجازی با برنامه مربی بدنساز تمرین می کنیم که این نوع تمرین متاسفانه مفید نیست و تنها جنبه سرگرمی دارد.

نبود قانون یکپارچه علت اصلی سردرگمی جهان فوتبال

ساکت الهامی با بیان اینکه از جمع بازیکنان خارجی تیم تنها اشکان دژآگه حضور ندارد، افزود: بقیه بازیکنان خارجی در تبریز و در هتل ساکن هستند و زیر نظر مربی تمرین می کنند.

نبود قانون یکپارچه علت اصلی سردرگمی جهان فوتبال

بهنام سراج سرمربی تیم فوتبال نفت آبادان هم با اشاره به اینکه بازیکنان و کادر فنی این تیم در بلاتکلیفی به سر می برند گفت: امدواریم با پایان این شرایط بتوانیم بار دیگر به مسابقات برگردیم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°