فعالیت 545 هزار بسیجی در راستای مقابله با کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:30 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۱۱۶۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۲
معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین: 545 هزار بسیجی در کشور در راستای مقابله با ویروس کرونا در وزارت بهداشت و حوزه های مختلف نقش آفرینی کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار نعمان غلامی معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین گفت: این عرصه کاملا با دیگر عرصه هایی که بسج فعالیت کردهاست متفاوت است. 
 
او افزود: 545 هزار بسیجی در کشور در این زمان و در جای جای کشور در خدمت وزارت بهداشت بوده اند. نقش بسیج یعنی نقش ملت ایران و ارزش های نظام و حاکمیت  دینی و در حقیقت بسیج  نشان دهنده کارکرد خود ملت است که در حوزه های مختلف در مقابله و مبارزه با کرونا فعال هستند. این مجموعه بسیج اگر نبود امکان مقابله با بسیج کرونا نبود.
 
او درباره غربالگری نیز گفت: فقط بخشی از کار ارتباط با سامانه است اما بخش عمده آن با همکاری بسیج است. در جاهایی که ارتباط اینترنتی نیست و دسترسی به تلفن نیست بسیجیان هستند که اطلاعات را ثیت می کند.
 
سردار غلامی گفت: فرهنگ سازی و اطلاع رسانی صدا و سیما نیز موجب مهار رعب و  وحشت اولیه ابتلا به ویروس کرونا شده است.
 
معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین گفت: یکی از نکات مهم در این مقطع کرونا که جمهوری اسلامی را از دیگر کشورها جدا می کند همکاری و هماهنگی مردم و نحوه حضور  و جلوه های ایثار در کشور است که جهادگران را در قلب مردم قرار گرفته است.
 
او افزود: بیش از 660 هزار بسته حمایتی به دست مردم و جوانان بسیجی دیروز تهیه شده و بین نیازمندان توزیع شده است و اکنون نیز در استانه نیمه شعبان با کمک مردم و جهادگران بسته های حمایتی در اختیار نیازمندان قرار خواهد گرفت.
 
همچنین در غربالگری، تهیه و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی، گندزدایی، کنترل ورود و خروج شهرها، تهیه نیازمندی های سالمندان، اهدای خون، تامین نیروی متخصص در مراکز بهداشتی و درمانی و مجموع عرصه های اجتماعی و درمانی بسیج نقش آفرینی کرده است و در حوزه کمک به مشاغل تولیدی و راه انداز مجدد تولید نیز بسیج می تواند انجام وظیفه کند.
 
 
مهدی مسکنی دبیر قرارگاه جهادی امام رضا (ع) در ارتباط تلفنی گفت: فرزندان خوب جهادی در کنار دستگاه های خدمت رسانی از روزهای اولیه یعنی اوایل اسفند وارد کار شدند و در توزیع ماسک و مواد ضد عفونی کننده و در تریاژ ها و سنتر ها فعالیت های بهداشتی را انجام می دهند. 
 
نزدیک 400 هزار ماسک در شهر تهران و 600 هزار ماسک در شهرستان ها تاکنون تولید و در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار گرفته است.
 
او افزود: امروز در دانش بنیان ها ورود کرده اند و در کنار مجاهدانی که در تولید خدمت می کنند کمک و همکاری می کنند.
 
دبیر قرارگاه جهادی امام رضا (ع) گفت: در 17 استان فعالیت داریم و در قم و گیلان که کرونا شیوع بیشتری داشته است.
برچسب ها: جهاد ، مقابله ، مبارزه ، بسیج ، کرونا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°