آماده سازی۱۰ هزار تخت نقاهتگاهی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 17 آذر 1400
کد خبر : ۷۷۱۱۶۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۵
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح: نیرو‌های مسلح بیش از ۱۰ هزار تخت ویژه دوران نقاهتگاهی برای بیماران کرونایی آماده و ایجاد کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع امروز (یکشنبه) در حاشیه نمایشگاه دستاورد‌های شرکت‌های دانش بنیان در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان کرونا، افزود: نیرو‌های مسلح همچون سایر اجزای کشور در موضوع مقابله با بیماری کرونا احساس وظیفه داشتند و در چند حوزه کار‌های مختلفی انجام دادند.
سرتیپ حاتمی گفت: به کارگیری امکانات درمانی نیرو‌های مسلح یکی از این مواردی بود که در آن می‌توان به اختصاص ۴ هزار تخت بیمارستانی نیرو‌های مسلح برای بیماران کرونایی اشاره کرد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح افزود: در روز‌هایی تا ۲ هزار بیمار پذیرش می‌شد، اما اکنون این تعداد به هزار نفر تقلیل یافته و حالا حدود ۳ هزار تخت خالی داریم.
امیر حاتمی همچنین گفت: با توجه به سیاست‌های وزارت بهداشت برای ایجاد نقاهتگاه‌ها ویژه استراحت بیماران بعد از بیمارستان نیز اقدام جدی انجام شده که در مجموع ارتش، وزارت دفاع، سپاه و در کل نیرو‌های مسلح بیش از ۱۰ هزار تخت آماده و اختصاص داده شده است که البته با توجه به روند کنترل بیماری، تعداد کمی از آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی تولید محصولات مورد نیاز را از دیگر حوزه‌های کاری نیرو‌های مسلح دانست و افزود: با توجه به ظرفیت‌های صنایع دفاع، تولید ماسک n ۹۵ در دستور کار قرار گرفت و بلافاصله پس از مشاهده نخستین موارد کرونا در کشور تولید مواد ضد عفونی کننده دست و محیط از روزانه ۲۰ هزار لیتر شروع شد که امروز بالغ بر ۱۵۰ هزار لیتر رسیده که این مواد به بیمارستان ها، مراکز درمانی و شهرداری‌ها و مراکز ذیربط تحویل داده می‌شود.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در پایان از تولید تجهیزات الکترونیکی مانند دوربین‌های حرارتی و مانتیور و موارد مشابه مورد نیاز بیمارستان‌ها خبر داد و گفت: تولید لوازم تخصصی شامل لباس‌های ایزوله، بیمارستانی و برانکارد در دستور کار قرار دارد که بلافاصله در اختیار مراکز درمانی قرار می‌گیرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲.۷۹°    ۷.۹۹°