آمار مرگ و میر دولت آمریکا واقعی نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۷۷۱۱۸۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷
واشنگتن پست نوشت: اظهارات کارشناسان سلامت و مقامات دولتی مطلع، حاکی از آن است که بیماری کرونا به مرگ آمریکایی‌هایی منجر می‌شود که در آمار روز افزون قربانیان این بیماری، اشاره‌ای به آن‌ها نمی‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا تنها مرگ افرادی را ثبت می‌کنند که ابتلای آن‌ها به کرونا در آزمایش تایید شده باشد.
کریستن نوردلاند، سخنگوی این مرکز، گفت: ما می‌دانیم آمار ارائه شده کمتر از تعداد واقعی قربانیان است.
 به گفته کارشناسان، فقدان دسترسی به آزمایش کرونا در نخستین هفته‌های شیوع این بیماری در آمریکا، موجب شد برخی از مبتلا به این بیماری حاد تنفسی که جان خود را از دست داده اند، در آمار‌ها لحاظ نشود. حتی اکنون هم برخی از افرادی که در منزل یا در خانه‌های بسیار شلوغ سالمندان جان خود را از دست می‌دهند، آزمایش کرونا گرفته نمی‌شود.
 مقامات معتقدند گرفتن آزمایش از افرادی که جان خود را از دست داده اند، به منزله هدر دادن منابع محدودی است که باید برای افراد زنده از آن استفاده شود. در نتیجه مقامات بهداشت عمومی و سران دولت، دیدگاه کاملی درباره آمار دقیق قربانیان بیماری کرونا در اختیار ندارند.
 دانشمندانی که به تجزیه و تحلیل آمار قربانیان آنفلوآنزا و دیگر بیماری‌های تنفسی می‌پردازند، معتقدند برای تخمین زدن اینکه چه تعدادی از قربانیان در آمار‌ها لحاظ نشده اند، خیلی زود است.
 مارک آلن ویدوسان، کارشناس مسائل بهداشتی، با بیان اینکه نمی‌توان از هر کسی که بیمار می‌شود و هر فردی که فوت می‌کند، آزمایش گرفت، تاکید کرد از این رو نمی‌توان تنها بر روی مواردی که ابتلای آن‌ها به بیماری در آزمایشگاه اثبات شده است، تکیه کرد. به اعتقاد وی بدون تردید تعداد قربانیان بیماری کرونا در جهان خیلی بیشتر از آماری است که ارائه می‌شود.
 آمار قربانیان بیماری کرونا که دولت فدرال هر روزه منتشر می‌کند، از شیوع سریع این ویروس در کشور و تلاش جدی برای مقابله با آن حکایت دارد. این بیماری همه گیر پیامد‌های سیاسی قابل توجهی برای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، داشته است. باوجود آنکه ترامپ برای چند هفته خطرات این ویروس را بی اهمیت می‌شمرد، میزان محبوبیت وی در اواخر ماه مارس افزایش یافت.
 روز چهارشنبه کاخ سفید برآورد کرد احتمالا بین ۱۰۰ هزار تا ۲۴۰ هزار آمریکایی بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست خواهند داد که خیلی بیشتر از حدود ۶۰ هزار نفری است که در جنگ ویتنام کشته شدند. دانشمندان گفتند نمی‌دانند کاخ سفید چگونه چنین رقمی را پیش بینی کرده است و کاخ سفید هم از ارائه توضیح بیشتر در این زمینه خودداری کرد.
 آمار قربانیان بیماری کرونا به شدت جنبه سیاسی پیدا کرده است. مدافعان ترامپ می‌گویند آمار رسمی که دولت اعلام می‌کند بیشتر از آمار واقعی است، زیرا تمام افرادی را که جان باخته اند و آزمایش کرونای آن‌ها مثبت بوده است، شامل می‌شود، حتی اگر آن‌ها به دلیل دیگری غیر از کرونا مانند حمله قلبی یا یک سانحه جان خود را از دست داده باشند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °