تاکید رئیس قوه قضاییه بر توسعه دادرسی‌های الکترونیکی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 30 خرداد 1400
کد خبر : ۷۷۱۱۸۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
رئیس دستگاه قضا بر توسعه دادرسی‌های الکترونیکی و غیرحضوری برای حفظ سلامت و جان مردم و کارکنان قضایی تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در نشست شورای عالی قضایی که امروز دوشنبه برگزار شد، گفت: اقتضای تدبیر این است که در تعارض بین سلامت مردم و گشایش کسب وکار‌ها حفظ جان مردم در اولویت قرار گیرد.
وی گفت: سلامت از حقوق مسلم مردم است و نظام و دستگاه‌های اداری کشور موظفند این سلامت را حفظ کنند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی ادامه داد: سلامت مردم شامل سلامت جسم، روح، جان، اقتصاد و کسب و کارهاست و همه این اقسام سلامت‌ها تضمین کننده جامعه سالم است، اما در شرایط فعلی سلامت جسم و روح مردم در اولویت قرار دارد.
 رئیس دستگاه قضا افزود: امروز تدبیر و مدیریت‌ها باید همین جلوه را داشته باشد یعنی مسئله سلامت جسم مردم در اولویت قرار گیرد چرا که امروز با شیوع این ویروس منحوس، سلامت جسم مردم به خطر افتاده است.
 حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تصریح کرد: ​نظام اجرایی کشور در حال پیگیری تحقق سلامت مردم است تا هرچه کمتر آسیب و خسارت جانی داشته باشیم و بسیار مهم است که تدابیر در جهت کاهش تلفات و آسیب‌ها به جسم مردم باشد.
 وی تاکید کرد: کار‌های زیادی انجام شده است و بعد از این هم اقدامات دیگری باید دنبال شود و برای سردرگم نشدن مردم اخبار منتشره از تصمیم‌های اجرایی نباید همراه با تناقض باشد.
 حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در ادامه به تداوم فعالیت‌های دستگاه قضا با دستورالعمل‌های ویژه هم اشاره کرد و افزود: ضمن تقدیر نسبت به خدمات مجاهدانه سال گذشته قضات و کارکنان قضایی؛ امسال با شیوع مسئله کرونا ادامه فعالیت‌های قضایی باید به نحوی تعیین شود که حفظ جان همکاران و مردم مورد توجه باشد.
 وی گفت: یک سری باید‌ها و نباید‌هایی باید رعایت شود و در حال حاضر در برخی محاکم نیاز به حضور اصحاب دعوا نیست. در مراجعی هم که نیاز به حضور افراد است تلاش می‌کنیم از سامانه‌های الکترونیکی استفاده شود. br/ حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تصریح کرد: توسعه دادرسی‌های الکترونیکی و غیر حضوری کمک می‌کند تا هم کار مردم راه بیفتد و هم جان آن‌ها و همکاران محفوظ باشد.
 وی تاکید کرد: باید از تجمع و مراجعه‌های حضوری مردم جلوگیری کنیم که ضمن سلامت مردم و همکاران نتیجه رسیدگی‌ها هم ابلاغ شود.
 رئیس دستگاه قضا در ادامه به اظهارات و ادعا‌های اخیر ترامپ مبنی بر کمک به مردم ایران اشاره کرد و افزود: اخیرا نکته‌ای مطرح شده از جانب رئیس جمهور آمریکا برای کمک به مردم ایران که باید بگویم مردم ایران نیازی به کمک آمریکا ندارند چرا که آمریکا خودش امروز راهزنی و سرقت می‌کند و مردم خود امریکا سخت گرفتارند، همه جا مردم هجوم می‌آورند به فروشگاه‌ها، مراکز خرید و حتی اسلحه فروشی‌ها که به معنی ناامنی در آمریکاست و جان مردم این کشور در خطر است.
 وی همچنین در مورد دخالت‌های آمریکا در عراق هم گفت: آمریکا می‌خواهد مردم مسلمان عراق را درگیر کند، دولت و مجلس عراق رای دادند تا آمریکایی‌ها از این کشور خارج شوند و اطمینان داریم که این مسئله به زودی محقق می‌شود و ما شاهد خروج آمریکایی‌ها از عراق خواهیم بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °