۲۹ فروردین «رژه خدمت» برگزار می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۷۷۱۲۲۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: طرح جایگزین رژه نیرو‌های مسلح به مناسبت روز ارتش با نام «رژه خدمت» در کشور اجرا می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در نشست خبری افزود: طرح جایگزین رژه نیرو‌های مسلح به مناسبت روز ارتش با نام «رژه خدمت» و با شعار «مدافعان وطن و یاوران سلامت» در سطح کشور اجرا می‌شود.

وی افزود: در بحث مدافعان وطن، ارتش موظف است برای انجام ماموریتش که حفاظت از تمامیت ارزی و دفاع از استقلال و نظام جمهوری اسلامی است با تمام توان پیش رود. در شرایطی که بیماری کرونا در کشور وجود دارد ارتش آمادگی لازم را دارد تا با رعایت همه موارد بهداشتی با این بیماری مقابله کند.

امیر سیاری گفت: ما از ۲۹ دی ماه شیوع این بیماری در چین را رصد می‌کردیم و آماده مقابله با آن بودیم. از آن زمان تا حالا بعد از راه اندازی قرارگاه پدافند زیستی ارتش خدمات متعددی از طریق نیروی زمینی، نیروی هوایی و پدافند به مرحله اجرا درآوردیم.

رئیس ستاد ارتش افزود: بعد از ابلاغ فرمانده کل قوا به ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا همه خدمات ارتش برای مقابله با حملات بیولوژیکی به صورت گسترده و با توان بیشتر به مرحله اجرا درآمد.

وی گفت: یاوران سلامت اقداماتی را در بحث رفع آلودگی اماکن عمومی در شهر‌ها و استان‌های مختلف انجام و توسعه خواهند داد. در مناطق محروم با اعزام تیم‌های پزشکی در بحث خدمات بیمارستانی و رسیدگی به بیماران کنترل بیشتری خواهیم کرد و در غربالگری هم به نیرو‌های درمانی در وزارت بهداشت کمک می‌کنیم.

امیرسیاری افزود: در بحث کنترل ورود و خروج و رفع آلودگی خودرو‌ها و ورودی شهر‌ها با توجه به تصمیم گیری ستاد ملی مبارزه با کرونا پیش می‌رویم.

رئیس ستاد ارتش گفت:در مناطق محروم بسته‌های بهداشتی مورد نیاز تهیه و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت. اختصاص تخت‌های بیشتر بیمارستان‌های ارتش هم در دستور کار است. تلاش خواهیم کرد تا طرح جایگزینی ارتش با جدیت و قدرت بسیار بالا در سطح کشور به مرحله اجرا درآید.

امیر سیاری ادامه داد: اجرای طرح جایگزین از بیستم فروردین به بعد اجرا خواهد شود. بعضی کار‌ها قابلیت دیده شدن دارند که می‌توان به حرکت ستون خودروی مبارزه و رفع آلودگی در خیابان‌های شهر اشاره کرد، بنابراین طبق برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط کشور و برای جلوگیری از هرگونه تجمع انسانی ۲۹ فروردین را مثل همیشه گرامی خواهیم داشت.

وی درباره بزرگداشت سالروز شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی افزود: از ۲۱ فروردین ۱۳۷۸ که شهید صیادشیرازی به شهادت رسید همه ساله در این روز مراسمی با عنوان بزرگداشت شهدا برگزار می‌کردیم.
 
رئیس ستاد ارتش گفت: اهمیت این موضوع به فرمایش فرمانده کل قوا باز می‌گردد که فرمودند ما هر چه داریم به برکت خون شهداست و زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست بنابراین ما موظف به زنده نگهداشتن یاد شهیدان هستیم و افتخارمان این است که راه آنان را ادامه می‌دهیم.

وی ادامه داد: می‌دانیم برای رسیدن به موفقیت باید در این مسیر حرکت کنیم همه ساله در تاریخ ذکر شده بزرگداشت شهید صیاد شیرازی را داشتیم امسال بنا به تدبیر فرمانده کل ارتش طرح جایگزین برای بزرگداشت روز شهدا خواهیم داشت که در این خصوص با ستاد کل نیرو‌های مسلح و سپاه پاسداران هماهنگ شده است.

امیر سیاری گفت: اگر می‌خواستیم مراسمی مثل هر سال برگزار کنیم نیاز به تجمیع نیروی انسانی بود بنابراین برای آن که مصوبات ستاد ملی کرونا را رعایت کنیم از هر اجتماعی جلوگیری کردیم.

وی ادامه داد: در طرح جایگزین موضوعات دیگری را هم مورد توجه قرار دادیم و طرح بزرگداشت شهدا و سپهبد‌های اخلاص را برنامه ریزی کردیم.

رئیس ستاد ارتش گفت: ما سه سپهبد شهید داریم، شهید قرنی که سوم اردیبهشت ۵۸ به شهادت رسید، بیست سال بعد ۲۱ فروردین صیاد شیرازی شهید شد و بیست سال بعد از شهادت سپهبد صیاد شیرازی، سپهبد قاسم سلیمانی به شهادت رسید. هر سه سپهبد در مقطعی که خدمت می‌کردند مشکلات فراوانی وجود داشت، اما آن‌ها انسان‌های مومن، متعهد، ایثارگر، ولایتمدار و شهادت طلب بودند.

وی افزود: برگزاری طرح بزرگداشت همه شهدا به ویژه این سه شهید تهیه و به تصویب فرمانده ارتش رسیده است که طبق برنامه به مرحله اجرا در خواهد آمد.

امیر سیاری ادامه داد: این سپهبد‌ها به عنوان فرماندهان الگو مطرح هستند و سیره آن‌ها قابل آموزش برای نسل فعلی و آینده است.

رئیس ستاد ارتش گفت: هدف از این بزرگداشت ایجاد همدلی و هماهنگی و وحدت بیشتر بین همه نیرو‌های مسلح می‌باشد. در طرح جایگزین بدون آنکه نیاز به تجمیع انسانی داشته باشیم به خوبی آن را اجرا خواهیم کرد که جزئیات آن از طریق روابط عمومی اطلاع رسانی خواهد شد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °