الزامات سلامت محیط و کار در گام دوم فاصله‌گذاری اجتماعی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:41 - پنجشنبه 14 اسفند 1399
کد خبر : ۷۷۱۳۸۳
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۷
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: سازوکار جدیدی در گام دوم فاصله‌گذاری اجتماعی انجامم نمی شود بلکه صاحبان مشاغل متعهد به رعایت پروتکل های ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا می شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "محسن فرهادی" در گفتگو با "تیتر امشب" گفت: در گام دوم فاصله گذاری اجتماعی، صاحبان مشاغل لازم نیست کار جدیدی انجام دهند بلکه از فردا در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام می‌کنند و پرینت ثبت نام خود را در معرض عموم کارکنان و مشتریان خود قرار می‌دهند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه طرح "فاصله‌گذاری هوشمند" از فردا شنبه ۲۳ فروردین ۹۹ در همه استان‌ها بجز تهران اجرا می‌شود، گفت: همه واحدهای صنفی دولتی و خصوصی از پالایشگاه گرفته تا نانوایی باید در سامانه سلامت ثبت نام کنند.
او گفت: در این مرحله از فاصله گذاری اجتماعی لازم نیست همه‌ی کارکنان صاحب مشاغل و اصناف ثبت نام کنند بلکه فقط مالکین، مدیران و متصدیان واحد‌های صنفی و صنعتی یا شرکت با ثبت نام در سامانه سلامت متعهد می‌شوند ناظر و مراقب سلامتی کارکنان خود باشند. با ثبت نام صاحبان کسب و کار در سامانه، پیامکی حاوی لینک دستورالعمل مربوط به محیط آنها به شماره تلفنی که ذکر کرده اند، ارسال می شود.
 
فرهادی افزود: این اطلاعات شامل کد ملی، آدرس و مشخصات واحد صنفی و صنعتی است و طی آن مالکان متعهد می‌شوند با رعایت نکات بهداشتی مطابق شرایط پاندومی ویروس می‌توانند فعالیت واحد خود را ادامه دهند.
 
فرهادی ثبت نام در سامانه سلامت را مجوز شروع به کار در شرایط کرونایی کشور اعلام کرد و گفت: با این کار تنها الزامات بهداشتی سخت گیرانه تر می شود.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت افزود: طرح "فاصله‌گذاری هوشمند" با همین شرایط برای مشاغلی خاص از سی ام فرورین در استان تهران اجرا می شود.
او از الزامات شرایط جدید برای مشاغل اداری گفت و افزود: ۸۱ راهنما در سایت "markazsalamat.behdasht.gov.ir" برای مطالعه مشاغل اداری بارگذاری شده است.
"محسن فرهادی" از ممنوعیت هرگونه وجه نقد در نانوایی ها گفت و افزود: در نانوایی ها گرفتنِ هرگونه وجه نقد ممنوع است و کارکنانی که با مشتری در ارتباط هستند باید دستکش داشته باشند و تا دو متر از مشتری فاصله بگیرند.
او الزامات نکات بهداشتی را تنها تفاوت گام دوم اعلام کرد و گفت: در ادارات کلیه ملزومات مشترک مانند خودکار جمع آوری می شود.
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت برخی الزامات در سوپرمارکت را مطرح کرد و افزود: مشتریان با انتخاب اجناس مورد نیاز در زمان کمتری اجناس خود را انتخاب کنند و از بازگردادن اجناس خوداری کنند.
او افزود: در صورت امکان صاحبان مغازه ها اقدام به تحویل اجناس به مشتریان کنند.
 
سرهنگ "جهانی" معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا در ارتباط تلفنی از برقراری الزامات گذشته پلیس راهور گفت و افزود:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۷°