در موارد اورژانسی به دندانپزشک مراجعه کنید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:59 - جمعه 27 فروردين 1400
کد خبر : ۷۷۱۴۰۱
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
افراد در شرایط اورژانسی درد‌های حاد دندانی، آبسه‌ لثه‌ای و هرگونه ضربه به صورت و تورم که منجر به تغییر رنگ یا شکستگی دندان شده باشد به دندانپزشکی مراجعه کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

دکتر قاسم زاده در برنامه روی خط خبر شبکه خبر با اشاره به شستن دست ها و استفاده از ماسک و ماندن در خانه، افزود: هموطنان توصیه‌ های پیشگیرانه مراقبت‌های حرفه‌ای سلامت دهان و دندان را جدی بگیرند.

این دندانپزشک افزود: در ساختار و دیواره مسیر هوایی دستگاه تنفسی، گیرنده‌هایی برای چسبندگی ویروس‌ها و باکتری‌ها وجود دارد.

قاسم زاده با بیان اینکه قبل از خواب میکروب‌های دهان فعالتر و سیستم ایمنی داخل دهان ضعیف‌تر است، گفت: روزی سه بار مسواک زدن و استفاده از نخ دندان خصوصا قبل از خواب توصیه می شود. 

قاسم زاده با بیان اینکه داخل دهان، بافت نرم و مخاط سیستم ایمنی مستقر است، افزود: این مخاط و بافت نرم به دلیل بهداشت ضعیف و خشکی دهان دچار ضعف شده و در واقع نمی توانند عملکرد اصلی خود را بدرستی ایفا کنند و به این دلیل حفره دهان اولین منطقه ورود برای ورود ویروس است.

وی همچنین؛ مسواک زدن روی زبان و سقف دهان را نیز توصیه کرد و افزود: قرقره روزانه دهانشویه با آب جوشیده ولرم شده به کرات توصیه می‌شود.

این دندانپزشک افزود: هفته‌ای یک بار دهانشویه کلروهگزیدین با غلضت دو و دوازدهم درصد که در بازار موجود است توصیه می شود.

قاسم زاده گفت: لازم نیست آب نمک به صورت شور باشد، زیرا نباید به مخاط و بافت نرم دهان آسیب برسد؛ و باید در پروتکل خاص خود باشد.

 وی در ادامه افزود: افراد در شرایط اورژانسی با درد‌های حاد دندانی، آبسه‌ لثه‌ای و هرگونه ضربه و تورم در صورت و دندان که منجر به تغییر رنگ یا شکستگی دندان شده باشد به دندانپزشکی مراجعه کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۵°