با بازگشایی بوستان های تهران مخالفیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 بهمن 1400
کد خبر : ۷۷۱۴۰۸
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: با بازگشایی بوستان‌ها و تفرجگاه‌های تهران مخالفیم چرا که شرایطی را برای تردد‌های غیر ضرور مردم فراهم می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر علیرضا زالی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا بازگشایی بوستان‌های شهر تهران از ۱۹ فروردین با تایید ستاد بوده است؟ افزود: اگر چه بازکردن بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها به تنهایی تاثیری در شرایط انتقال بیماری کرونا ندارد، اما پیام فرهنگی نادرستی به مردم می‌دهد که گویا همه چیز خوب و قابل کنترل است و همه هشدار‌های مورد نظر ما را که در کنترل اپیدمی بسیار مهم و تاثیرگذار است کمرنگ‌تر می‌کند.
 وی گفت: ما به لحاظ فنی موافق بازگشایی بوستان‌ها نیستیم چرا که این اقدام شرایط و تسهیلاتی را فراهم می‌کند که افرادی که مدت‌ها در خانه مانده اند با این بهانه و به دلایل غیر ضرور وارد بوستان‌ها شوند.
 وی افزود: از این جهت بازگشایی بوستان‌ها در این شرایط آثاری نگران کننده‌ای در بحث انتشار و استمرار این بیماری دارد و ما به شورای اسلامی شهر تهران نظر خود را داده ایم و شهرداری تهران باید تابعی از دستورالعمل‌های ملی باشد و اگر چه با معذوریت‌هایی روبه رو است، اما باید تابع شورای شهر تهران باشد.
 دکتر زالی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا مشاوره یک ساله تغذیه‌ای برای بیماران کرونایی پس از بهبود یافتن ضروری است؟ گفت: در همه بیماری‌های عفونی مانند کرونا سیستم دفاعی بدن ضعیف می‌شود و افراد مبتلا به کرونا دچار تعریق و تغییرات گوارشی می‌شوند که پس از بهبودی نیازمند مداخلات تغذیه‌ای هستند.
وی گفت: تغذیه مناسب در کاهش دوران بیماری و تقویت سیستم دفاعی بدن تاثیر دارد و تغذیه و ایمنی در افرادی که بهبود یافته اند باید ادامه پیدا کند و این افراد نیازمند استمرار حمایت‌های تغذیه‌ای هستند چرا که به سبب تعریق و تب در ایام بیماری، سوخت و ساز‌های شان افزایش پیدا کرده و خوب است تا مدتی رژیم غذایی مناسبی داشته باشند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۷۹°    ۵.۹۹°