برگرداندن کارگران فلسطینی به کرانه باختری از طریق کانال فاضلاب!
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:00 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۱۴۱۶
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷
رژیم صهیونیستی در اقدامی توهین آمیز و خطرناک، کارگران فلسطینی را از طریق کانال‌های فاضلاب به کرانه باختری بر می‌گرداند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نوشته روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن، تشکیلات خودگردان فلسطین ارتش رژیم صهیونیستی را به بیرون کردن صد‌ها کارگر فلسطینی و برگرداندن آن‌ها به کرانه باختری از طریق کانال‌های فاضلابی متهم کرد که از سمت استان قلقیلیه بین اسرائیل و کرانه باختری قرار دارد.
 رافع رواجبه، استاندار قلقیلیه که به نیابت از رئیس تشکیلات خودگردان فعالیت می‌کند، در این خصوص گفت: هدف اسرائیل این است که تدابیر پیشگیرانه دستگاه‌های امنیتی و وزارت بهداشت فلسطین را برای مهار کردن ویروس کرونا، ناکام بگذارد. اسرائیل به جای اینکه کارگران فلسطینی را از طریق مرز‌های رسمی دوطرف، که کارگران معاینه و قرنطینه می‌شوند، برگرداند تلاش می‌کند تشکیلات خودگردان و قوانین آن را دور بزند و زندگی کارگران و خانواده‌های آن‌ها را در معرض خطر قرار دهد. وی افزود: نیرو‌های امنیتی فلسطین با این اقدامات مقابله کردند و نزدیک کانال‌های فاضلاب اراضی قلقیلیه مستقر شدند و اجازه ندادند کارگران به این شیوه توهین آمیز و خطرناک به کرانه باختری برگردند. آن‌ها همچنین به منظور اطمینان از سلامت کارگران آن‌ها را قبل از بازگشت به خانه هایشان برای معاینه به طب پیشگیری فرستادند.
 به نوشته الشرق الاوسط سخنگوی ارتش اسرائیل اتهام‌های طرف فلسطینی را تکذیب کرد و گفت نیرو‌های ارتش اسرائیل به منظور ورود کارگران فلسطینی به اسرائیل و خروج از آن، بخشی از سیم خاردار‌ها را بریدند و کانال‌های فاضلاب به منظور آمادگی برای مقابله با سیل باز شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°