برنامه‌های حمایتی صندوق نوآوری و شکوفایی برای «جهش تولید»
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 30 دی 1400
کد خبر : ۷۷۱۴۳۷
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۳
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی: 4 هزار و 500 میلیارد تومان درقالب تسهیلات در سال 99 به 5 هزار شرکت دانش بنیان اعطا می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سیاوش ملکی فر معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: وظیفه اصلی صندوق نوآوری تامین مالی شرکت های دانش بنیان است.

در سال 98 توانستیم به عملکرد سه برابری نسبت به 5 سال قبل و عملکرد 10 برابری نسبت به سال قبل (97) با اعطای 3 هزاز میلیارد تومان تسهیلات و بیش از 1300 میلیارد تومان ضمانت نامه از طریق بانکهای عامل و 150 میلیارد تومان سرمایه گذاری دست پیدا کنیم.

برنامه در سال 99 تداوم روند قبلی با افزایش 4500 میلیاد تومان تسهیلات ، 1500 میلیارد تومان ضمانت نامه و 300 میلیارد تومان سرمایه گذاری مشارکت خواهد بود. 

ملکی فر در ادامه گفت: صندوق مانند نهادهای مشابه خارج کشور خدمات متنوعی دارد که یکی از مهمترین خدمات سرمایه گذاری است که با سود و زیان با شرکت های دانش بنیان شریک می شویم. شرکت های نوپا که موقعیت استارتاپی هستند نیازمند وام نیستند اما نیازمند حمایت و کمک برای افزایش مقیاس هستند که برنامه سرمایه گذاری با صندوق های پژوهشی به کمک آنها می رویم. 

او افزود: در سال جهش تولید بیمه و ضمانت تولید را نیز در دست داریم که این کمک می کند منابع بخش خصوصی در اختیار توسعه شرکت های فناورانه قرار گیرد.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: ابزاهای مختلفی برای شناسایی محصولات شرکت های دانش بنیان در داخل و افزایش رقابت پذیریی شرکت ها کمک می کند که در ادامه به افزایش رقابت پذیری در خارج کشور کمک می کند. 

او افزود: در سال 98 حدود 2 هزار و 500 شغل جدید به کمک تسهیلات به شرکت های دانش بینان ایجاد شده است.

 ملکی فر در ادامه افزود: سلسله رویدادهایی در زمینه نواوری و شکوفایی با کمک سایر نهادها و زیست بوم کشور برای تامین نیازها و دستاوردها به سمت تقاضا و بازار کمک کرده ایم که در همین راستا هزار شرکت دانش بنیان بیش از 4 هزار و 500 میلیارد تومان در سال 98 تفاهم نامه و قرارداد منعقد کرده اند.

او  درباره 4 هزار و 500 میلیارد تومان کمک در قالب تسهیلات و شرکت های مشمول تسهیلات گفت: تمام 5 هزار شرکت های داش بینان در حوزه های مختلف می توانند از تسهیلات بهره مندشوند که این تسهیلات با بازه زمانی بالا و نرخ 11 درصد و 12 درصد با هدف تامین کسری شرکت های دانش بنیان ارائه می شود همچنین  تسهیلات و خدمان لیزینگ و اوراق خزانه برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه ارائه میشود. 

 ملکی در ادامه درباره حمایت از شرکت های دانش بنیان در حوزه ویروس کرونا گفت: شرکت های دانش بنیان همپای سایر ارکان به ارائه محصولات و خدمات پرداخته اند  که ارائه 500 میلیارد تومان در قالب تسهیلات به برای 400 هزار شرکت دانش بنیان تخصیص یافته است. 

سرمایه درگردش فوری نیز به شرکت های دانش بنیان و استارتاپی آسیب دیده با نرخ 11 درصد پرداخت می شود.

او افزود: بیش از نیمی از شرکت های دانش بنیان شرکتهای تولیدی هستند که وارد بازار شده اند و می توانند محصولات قابل مقایسه با شرکت های روز دنیا تولید کنند که ما نیز در صندوق نواوری و شکوفایی همپای سایر نهاد ها باید توانایی های این شرکت ها را معرفی کنیم.

 ملکی گفت: خدمات توانمندسازی نیز در قالب بلاعوض و شرکت در نمایشگاه های بین المللی داخلی و خارجی تا سقف 40 تا 80 میلیون تومان نیز از جمله حمایت های صندوق نواوری و شکوفایی برای شرکت های دانش بنیان است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۵.۲۱°    -۰.۰۱°