آغاز فروش اینترنتی کتاب‌های درسی از امروز
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:01 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۷۷۱۴۵۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۵
فروش اینترنتی کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ از امروز و ازطریق سامانه irtextbook. ir انجام می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدمهدی کاظمی معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی گفت: دانش آموزان پایه‌های دوم تا ششم دبستان و همچنین دانش آموزان پایه‌های هشتم، نهم، یازدهم و دوازدهم از امروز می‌توانند کتاب‌های درسی خود را از طریق این سامانه خریداری کنند.
 
آغاز فروش اینترنتی کتاب‌های درسی از امروز

کاظمی افزود: فروش کتاب‌های دانش آموزان پایه‌های اول، هفتم و دهم از «هشتم تیر» و همزمان با ثبت نام مدرسه انجام خواهد شد.

وی افزود: فروش اینترنتی کتاب‌های درسی تا ۲۳ خرداد ادامه دارد و می‌تواند به صورت فردی از طریق خود دانش آموز و یا به صورت گروهی از طریق سامانه «سناد» مدرسه انجام شود.

کاظمی تصریح کرد: دانش آموزانی که تغییر رشته و یا محل سکونت خود را تغییر دهند از ۱۷ تیر می‌توانند به سامانه مراجعه و رشته و محل سکونت خود را در سامانه ویرایش کنند.

وی با تاکید بر اینکه قیمت کتاب‌های درسی امسال نسبت به سال قبل ۳۲ درصد افزایش قیمت دارد و گفت: کتاب‌های دوره ابتدایی و دوره دوم متوسطه و هنرستان‌ها از طریق مدرسه‌ها و کتاب‌های دوره اول متوسطه از طریق کتاب فروشی‌ها در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد.

کاظمی با اشاره به تغییر قطع برخی کتاب‌های درسی تاکید کرد: امسال ۱۳ عنوان کتاب درسی از قطع رحلی به قطع وزیری تغییر می‌یابد.

وی افزود: سالانه ۴۷ هزار تن کاغذ برای چاپ کتاب‌های درسی هزینه مصرف می‌شود که با تغییر قطع کتاب‌ها ۱۰ درصد کاهش مصرف کاغذ خواهیم داشت.

کاظمی اضافه کرد: هم اکنون هزار عنوان کتاب درسی با شمارگان ۱۴۲ میلیون جلد در حال چاپ است که بخش عمده‌ای از آن‌ها چاپ شده و در اختیار استان‌ها قرار گرفته است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°