بحران کرونا؛ آزمون دولت‌ها و ملت‌ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 09 آذر 1400
کد خبر : ۷۷۱۴۸۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۰
یک تحلیلگر مسائل سیاسی معتقد است: بسیج مردمی و حمایت از بیماران کرونایی، وجه تمایز جامعه ایران با کشور‌های اتحادیه اروپا و آمریکاست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حسن عابدینی در تیتر امشب با بیان اینکه دولت‌های امریکایی و اروپایی در طول سالیان سعی بر کاستن قدرت دولت‌ها کرده اند، گفت: در این کشور‌ها بحرانی مثل کرونا خیلی سریع مقاومت آن‌ها را شکست و امریکا به طور مشخص با ناتوانی و ساده انگاشتن کرونا، عامل اصلی شیوع سریع و بالا بردن میزان مرگ و میر بر اثر این ویروس شد.

او گفت: این دولت با کمبود شدید تجهیزات پزشکی و امکانات لازم روبروست.

این تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: در کشور‌ها اروپایی نیز چنین بحرانی بی سابقه بوده بنابراین کشور‌هایی مثل ایتالیا و فرانسه بدترین عملکرد و بالاترین میزان فوتی‌ها را حین شیوع این بحران داشته اند.

دکتر عابدینی در ادامه تصریح کرد: بسیج مردمی و حمایت از بیماران مبتلا به کرونا، وجه تمایز جامعه ایران با کشور‌های اتحادیه اروپا و آمریکاست.
در ادامه کامران نجف زاده خبرنگار صدا و سیما مستقر در نیویورک در ارتباط اینترنتی با برنامه از افزایش نارضایتی و مخالفت مردم آمریکا با ترامپ و سیاست هایش پس از شیوع ویروس کرونا خبر داد.
 
اوگفت: در همه پرسی روز جمعه در آمریکا که ۵۰۰ شهروند آمریکایی در آن شرکت کردند، ۵۶ درصد شرکت کنندگان از عملکرد ترامپ «ناراضی» بودند.

نجف زاده افزود: در این میان تنها ۳۰ درصد از عملکرد ترامپ رضایت داشتند و ۴۴ درصد نیز «به شدت» مخالف عملکرد او بودند.

خالق وردی دیگر خبرنگار رسانه ملی در چین در ارتباط با برنامه گفت: با وجود پایان قرنطینه در ووهان، مردم همچنان به اصل در خانه ماندن و رعایت اصول بهداشتی همچنان پایبند هستند. 
 
مجتبی قاسم زاده خبرنگار مستقر در لندن نیز از افزایش ۲۵ درصدی خشونت‌های خانوادگی در انگلیس بر اثر نگرانی‌ها از شیوع کرونا خبر داد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶.۵۱°    ۱۸.۷۹°