لغو امتحانات پایان سال پایه ششم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۷۷۱۵۴۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش گفت: امتحان پایان سال دانش‌آموزان پایه ششم حذف و ارزشیابی آنها به صورت کیفی توصیفی انجام می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 رضوان حکیم‌زاده با اشاره به اینکه در دوره ابتدایی ارزشیابی کیفی توصیفی است و مبنای اصلی ارزشیابی فعالیت‌های دانش آموز در طول سال تحصیلی است، اظهار کرد: معلم در کلاس درس ارزیابی از یادگیری دانش آموز انجام می‌دهد و اصل بر این است که به یادگیری بهتر کمک شود.

وی افزود: در پایه ششم که دانش آموزان از یک دوره به دوره دیگر وارد می‌شوند، امتحانات هماهنگ پایانی به صورت منطقه‌ای برگزار می‌شد، اما با توجه به اینکه ارزشیابی کیفی توصیفی در طول سال در پایه ششم برگزار می‌شود از قبل هم نقد‌هایی به آزمون هماهنگ از سوی مدیران و معلمان وجود داشت و در اصلاح آیین نامه ارزشیابی کیفی توصیفی پیش‌بینی کرده‌ایم تغییراتی ایجاد شود.

آزمون هماهنگ پایه ششم برگزار نمی‌شود
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال با توجه به شرایط تحصیلی یکی از تصمیمات این است که آزمون هماهنگ پایه ششم را نداشته باشیم و در پایه ششم ارزیابی کیفی و توصیفی وجود دارد و نیاز به آزمون هماهنگ پایانی نیست، چون به تمهیدات خاص احتیاج دارد و دانش آموزان با تجمع در یک محیط ممکن است سلامتی‌شان به خطر بیفتد.

حکیم زاده در پاسخ به این پرسش آیا مدارس از اواخر اردیبهشت ماه فعال خواهند شد یا خیر؟ مطرح کرد: هیچ چیزی جای مدرسه را نمی‌گیرد و کار تربیت در مدرسه و تعامل اتفاق می‌افتد، اما همه می‌دانیم شرایط فعلی خاص است و در تمام عرصه‌های زندگی نه تنها در ایران بلکه در کشور‌های بسیاری تغییراتی ایجاد کرده است؛ ایران در مقایسه با کشور‌های دیگر حتی کشور‌هایی که از نظر فناوری شرایط بهتری دارند در زمینه آموزش اقدامات منسجمی انجام داده است که بسیار قابل توجه است و این به همت بالای معلمان برمی‌گردد.

وی افزود: آموزش و پرورش با توجه به ضرورت نظارت فعالیت‌ها تلاش کرد، بستر امن آموزشی در فضای مجازی ایجاد کند و شبکه دانش‌آموزی شاد شروع به کار کرد که اشکالات آن هم برطرف می‌شود.

آموزش دانش‌آموزان ادامه دارد
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به جلسه روز گذشته شورای عالی آموزش و پرورش متذکر شد: با توجه به اینکه در شرایطی هستیم که نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم چه اتفاقی می‌افتد، دو موضوع را مدنظر قرار دادیم، نخست اینکه از تمام بستر‌های موجود برای تداوم جریان آموزشی از طریق صدا و سیما، شبکه شاد و سایر روش‌های دیگر در مناطقی که دسترسی به اینترنت ندارند از جمله راهبران آموزشی کار آموزش دانش‌آموزان تداوم یابد.

خانواده‌ها نگران نباشند، به هر شکل ممکن خلأ آموزشی را جبران می‌کنیم
وی گفت: برنامه‌ریزی باید به گونه‌ای باشد که اطمینان پیدا کنیم دانش‌آموزان برای شروع سال تحصیلی آینده مواردی را که نیاز است برای ورود به پایه بعدی آموخته باشند و به هر شکل ممکن آن را جبران می‌کنیم به خانواده‌ها می‌گویم دغدغه نداشته باشند و آموزش و پرورش این را وظیفه خود می‌داند با برنامه‌ریزی و استفاده از روش‌های مختلف به گونه‌ای عمل کند تا دانش آموزی که می‌خواهد به پایه بالاتر برود، اول مهر معلم اطمینان پیدا کند پیش‌نیاز‌های لازم را فرا گرفته است و خلأیی و وجود نداشته باشد.

حکیم زاده افزود: مبنای کار هم، ارزیابی معلمان است تا بتوانیم سال تحصیلی را به شکل مطلوب به پایان برسانیم هر سال در خرداد ماه پایان سال تحصیلی و برگزاری امتحانات را داشتیم در حال حاضر تا خرداد سال تحصیلی ادامه دارد و در زمان مقرر مثل هر سال با روش‌های متناسب با شرایط فعلی، آزمون‌ها برگزار می‌شود، اما اینکه حضوری یا مجازی باشد تصمیم‌گیری نهایی نشده است و اقدامات جبرانی برای اطمینان از یادگیری دانش آموزان مدنظر است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °