توانایی تبدیل تهدیدها به فرصت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 17 آذر 1400
کد خبر : ۷۷۱۵۵۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۵
رئیس قوه قضاییه در حاشیه بازدید از رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک نیروی زمینی سپاه: نیرو‌های مسلح ایران به برکت انقلاب اسلامی می‌توانند تهدید‌ها را به فرصت تبدیل کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، رئیس قوه قضاییه به همراه سردار سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه، سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و اسماعیلی رئیس حوزه ریاست و سخنگوی قوه قضاییه صبح امروز با حضور در رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی نیروی زمینی سپاه، از بیمارستان سیار تخصصی ۵۰۰ تختخوابی شهید آیت الله صدوقی بازدید کرد.
رئیس دستگاه قضا با حضور در بیمارستان شهید آیت الله صدوقی، از تجهیزاتی نظیر MRI، سی تی اسکن و اکسیژن ساز سیار، سامانه کنترل و فرماندهی ارتباطات پزشکی، سامانه جراحی تاکتیکی، آشپزخانه صنعتی سیار و بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه بازدید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی سپس با حضور در نقاهتگاه‌های ویژه برادران و خواهران، اقدامات صورت گرفته توسط نیروی زمینی سپاه در عرصه خدمت به کشور برای حل بحران کرونا را مشاهده کرد.
رئیس قوه قضاییه در حاشیه این بازدید گفت: توفیقی است برای بنده که از توانایی‌های مثال زدنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوزه بهداشت و درمان بازدید داشته باشم.
وی با بیان اینکه بیمارستان صحرایی شهید آیت‌الله صدوقی، بیمارستان مجهز و به روزی است، تصریح کرد: این توانایی که پیرو دستور قرآن کریم مبنی بر «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ» است، از جمله توانایی‌هایی است که امروز در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پرتو رهنمود‌های فرماندهی معظم کل قوا وجود دارد. این توانایی برای مردم بسیار امیدبخش و برای دشمنان بسیار ناامیدکننده است.
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه توانایی تبدیل کردن تهدید‌ها به فرصت‌ها در نیرو‌های مسلح، به برکت انقلاب اسلامی است، بیان داشت: در کمک و مساعدت به مردم در حوزه آفات و بلایای طبیعی و همچنین خدمتگزاری به مردم در مقابل ویروس منحوسی که سلامت جامعه را تهدید می‌کند، نام سپاه می‌درخشد.
رئیس دستگاه قضا خاطرنشان کرد: این رزمایش عظیم که از سوی قرارگاه امام رضا (ع) در سراسر کشور توسط نیرو‌های مسلح و ازجمله نیروی زمینی سپاه انجام می‌شود و به میدان آوردن نیرو‌های جهادی در این عرصه و اینکه طلاب و بسیجیان در این میدان در کنار مردم هستند و مردم احساس تنهایی نمی‌کنند، کار بسیار ارزشمندی است.
وی با اشاره به گزارشاتی که توسط فرماندهان سپاه بیان شد، گفت: این گزارش‌ها حاکی از آن است که سپاه با تمام توانایی در میدان و در کنار مردم حضور دارد تا به مردم امید دهد و پناهی برای مردم باشد.
رئیس قوه قضاییه اظهار کرد: امروز اگر این جمله را به کار ببرم، حتما مبالغه نیست که سپاه پناه مردم در همه حوزه‌ها ازجمله در حوزه خدمت رسانی و سازندگی است. هرجا سخن از یک پروژه عظیم ملی است، نام سپاه می‌درخشد و این مجموعه با استفاده از با تجربه‌ترین و متخصص‌ترین نیرو‌ها کار‌ها و پروژه‌های عظیم کشور را انجام می‌دهد.
وی تصریح کرد: آنچه قرآن کریم به ما می‌آموزد، برخورد با شرور نفسانی و انسانی است و این یعنی در مقابله با افراد شرور، مستکبر و ماجراجو که میخواهند امنیت کشور را به خطر بیندازند، ایمان داشتن، استقامت داشتن، ایستادگی کردن و دشمن را زمین گیر کردن. در عرصه‌های مختلف در شرق و غرب کشور، در هوا و دریا و زمین جلوه‌های ایستادگی سپاه در مقابل شرارت‌های دشمن از جمله آمریکایی‌ها را دیده‌ایم که چگونه در برابر این شرارت‌ها به خدا پناه برده و به خدا پناه بردن یعنی ایمان داشتن در دل و مقاومت در عمل و ایستادگی.
رئیس قوه قضاییه افزود: آنجا که در مسئله بلایای طبیعی مطرح است، قرآن کریم به ما می‌گوید در برابر هرچه از شرور در طبیعت وجود دارد، مانند سیل و زلزله و وبای جدید (بنا به تعبیر رهبر معظم انقلاب) باید به خدا پناه برد؛ منتهی پناه بردن به خدا یعنی پناه بردن به قوانین تکوینی خدا. قوانین تکوینی خدا فراهم کردن همین تجهیزاتی است که در تدارک آن‌ها از بهترین متخصصان و ابزار استفاده شود تا مردم احساس آرامش و امنیت کنند. این کاری است که عزیزان در سپاه انجام می‌دهند.
حجت السلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه تجهیز کردن بیمارستان‌های صحرایی کار بسیار ارزشمندی است، ابراز امیدواری کرد خدمت امروز سپاه پاسداران و بسیج در مورد ارائه بسته‌های معیشتی به مردم، کمک به فقرا و نیازمندان، خدمت‌رسانی به آسیب دیدگان از سیل و زلزله و اینگونه حوادث و همینطور ساخت بیمارستان‌های مجهزی که امروز به عنوان پشتوانه مدافعان سلامت ایجاد شده است، بتواند پشتوانه ارزشمندی برای کشور باشد.
رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: این اقدامات جلوه‌هایی از تبدیل تهدید به فرصت است و نوید‌هایی که داده شد، بسیار ارزشمند است که ان‌شاءالله گام‌هایی که در آینده برداشته می‌شود، برای کشور ماندگار باشد.
رییس دستگاه قضا در پایان ضمن تشکر و قدردانی از فرماندهان و نماینده، ولی فقیه در سپاه بیان کرد: این کار مبارک و ارزشمندی است که در سراسر کشور رقم خورده است و از تمام شما کمال امتنان و سپاس را دارم.
در این بازدید سردار پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه گفت: در رزمایش دفاع بیولوژیک از تمام ظرفیت‌های سپاه مخصوصا نیروی زمینی استفاده شده و در مسئله کرونا تمام اقدامات از روز‌های نخستین انجام شد و تمام کار‌ها تحت مدیریت ستاد مرکزی مبارزه با کرونا انجام شده است.
وی افزود: در حوزه پاکسازی و گندزدایی محیط‌های سرپوشیده، هزاران نقطه شناسایی شده و در قرارگاه‌های ده گانه نیروی زمینی که فرماندهان آن به صورت تصویری در جلسه حضور دارند، اقدامات بسیار خوبی را انجام داده اند. از ۱۷۰۰ دستگاه ماشین آلات تخصصی جنگ نوین استفاده شده و برخی مراکز حساس نظیر بیمارستان‌ها ده‌ها بار ضدعفونی شده است.
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه تصریح کرد: در عرصه تحقیقات علمی نیز اقدامات مناسبی انجام شده و صد‌ها نفر روحانی و هزاران طلبه بسیجی در موضوع تدفین اموات کرونایی حضور دارند. همچنین صد‌ها هزار بسته معیشتی و بهداشتی در مناطق محروم توزیع می‌شود.
سردار اخوان معاون بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه بیان کرد: سپاه در موضوع کرونا خوش درخشید و نقشه راهی تدوین شد که باید در امداد به بیماران، به موقع و سریع عمل کنیم. در افق ۱۴۰۴ جزو ۵ نیروی زمینی برتر جهان خواهیم شد و ۲ مولفه مدیریت جهادی و جهاد علمی مدنظر ما است.
وی افزود: تاکنون ۱۸۵ بیمارستان در مناطق محروم مستقر شده و ۴ میلیون بیمار درمان شده‌اند و ۱۵۵ هزار متر مربع فضای جدید در حال احداث است. ۹ بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی را آماده کردیم که ۴ بیمارستان سیار با ۷۲۰ تخت مستقر شده است و ۲۶۱ تخت ICU در خدمت بیماران کرونایی بوده است.
برچسب ها: رئیسی ، سپاه ، کرونا ، فرصت
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲.۷۹°    ۷.۹۹°