ورود هلدینگ های بزرگ به بازار بورس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:36 - پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۱۵۹۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱
وزیر اقتصاد گفت: امروز موفق شدیم یکی از بزرگترین هلدینگ‌های مالی کشور را در بازار سرمایه پذیرش بگیریم و از امروز سهامش برای مردم عرضه می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای فرهاد دژپسند در حاشیه نشست هیئت دولت افزود: با ورود هلدینگ‌های بزرگ سرمایه گذاری به بازار بورس عمق سرمایه افزایش پیدا می‌کند و کسانی که علاقمند به سرمایه گذاری در بازار سرمایه هستند می‌توانند از آن بهره ببرند.
 وی گفت: این شرکت‌های بزرگ به صورت کاملاً شفاف از نظر حساب و کتاب در محیط شیشه‌ای و در رؤیت همه مردم قرار می‌گیرند.
 وزیر اقتصاد افزود: سایر هلدینگ‌ها و شرکت‌های بزرگ سرمایه می‌توانند این تجربه را تکرار کنند و وارد این بازار سرمایه بشوند.
 آقای دژپسند گفت: این اولین ورود است ولی آخرین ورود نیست هفته گذشته هم شرکت صبا تأمین وارد بازار سرمایه کردیم و این روند ادامه دار خواهد بود و در آینده بیشتر هلدینگ‌های صنعت وارد خواهند شد.
وی افزود: براساس برنامه ریزی‌ها از سوی دولت واگذاری به صورت عمومی خواهد بود و تمام مردم می‌توانند در آن شرکت کنند و هر کسی سهمی براساس کارت ملی می‌خرد و می‌تواند از تخفیف خرید اولین بار هم برخوردار شود.
 وزیر اقتصاد گفت: به این ترتیب هم مالکیت عمومی برای این شرکت‌های بزرگ ایجاد خواهد شد و هم فرصت‌های مادی با تخفیف ارائه شده برای خریداران ایجاد خواهیم کرد.
 آقای دژپسند در پایان افزود: از دوم اردیبهشت ماه شروع خواهیم کرد و کم کم برخی از واگذاری‌ها اجرایی خواهد شد و تا پایان سال این روند را ادامه خواهیم داد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره گزارش دیوان محاسبات برای اختصاص دلار‌های چهار هزار و ۲۰۰ تومانی به کالا‌های اساسی هم گفت: در این خصوص موردی اشتباه در گزارش ذکر شد که واگذاری دارایی‌ها و شرکت‌های وابسته به بانک‌ها بود.
 وی در ادامه گفت: در این زمینه برنامه مفصلی داریم و نکته مهم آن است که بر اساس گزارش‌های وزاری وقت کار و رفاه اجتماعی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم تمام واگذاری‌ها به بخش خصوصی اصلی واگذار بشود.
 آقای دژ پسند گفت: احساس می‌شود که دوستان یک سوء برداشتی دارند و تمام صندوق‌ها و شرکت‌ها برای بازنشستگان است و، چون سهامدار و ذی نفع خود بازنشستگان هستند به زودی گزارشی کامل در این رابطه منتشر خواهیم کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۸°