حتی یک دلار هم گم نشده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:56 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۱۵۹۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
سخنگوی دولت گفت: به ملت ایران اطمینان می‌دهم حتی یک دلار هم از بودجه سال ۹۷ گم نشده است و همه این‌ها به طور مشخص محاسبه خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای علی ربیعی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت، افزود: دولت نظارت را بسیار مفید می‌داند و یکی از نظارت پذیرترین دولت‌های بعد از انقلاب، دولت یازدهم و دوازدهم بوده است.
آقای ربیعی گفت: هیچ دولتی مانند دولت یازدهم و دوازدهم مورد نظارت شدید سازمان‌های نظارتی و نیز افکار عمومی قرار نداشته است.
 وی به باز بودن فضای عمومی برای نظارت بر دولت و نقد‌هایی که مطرح می‌شود اشاره کرد و گفت: به اعتقاد من این نقد‌ها در سال‌های گذشته بی نظیر بوده است و مردم می‌توانند قضاوت کنند که دولت چقدر در معرض شفافیت قرار دارد.
 سخنگوی دولت افزود: امیدواریم گزارش تفریغ بودجه نسبت به همه بودجه بگیران مراعات شود و تفکیکی قائل نباشیم و تفریغ بودجه باید شامل گزارش همه دستگاه‌ها باشد.
 وی با اشاره به برخی از موارد مطرح شده در گزارش تفریغ بودجه ۹۷ از سوی رئیس دیوان محاسبات کشور که روز گذشته در صحن علنی مجلس ارائه شد، گفت:​ از جمله مواردی که در این گزارش به صورت کلی پرداخت شده و به جزئیات آن اشاره نشده، موضوع ارز است.
سخنگوی دولت همچنین گفت: وقتی که عدد کلی در این زمینه اعلام می‌شود در جامعه ابهامی را ایجاد می‌کند.
آقای ربیعی در ادامه گفت:​ همه نیز مطلع هستند بخش‌هایی که ارز دریافت کرده اند، اما وارداتی نداشته اند نیز تحت کنترل هستند و حتی یک دلار آن نیز حساب و کتاب دارد.
 وی با اشاره به اینکه ما در حال حاضر یک و نیم میلیارد دلار پرونده رسیدگی به این موضوع داریم، افزود: ​بخشی از این رسیدگی‌ها حتی به قوه قضاییه ارسال شده است که شاید حدود ۷۰ یا ۸۰ میلیون دلار شود.
 آقای ربیعی افزود: ضمن احترام به گزارش دیوان محاسبات در مورد تفریغ بودجه سال ۹۷، به ملت ایران اطمینان می‌دهم چیزی نیست که ما بگوییم حتی یک دلار از این مبلغ چیز ناپیدایی است و یا گم شده است و همه این‌ها به طور مشخص محاسبه خواهد شد.
 سخنگوی دولت یکی دیگر از موارد مورد انتقاد دولت به گزارش تفریغ بودجه را موضوع خصوصی سازی ذکر کرد و افزود:​ این گزارش از سوی دولت، غیر دقیق خوانده شده و وزیر اقتصاد و دارایی نیز آن را غیردقیق می‌داند.
 وی گفت: ​مبانی ۲۷ درصد باید مشخص شود و تا این کار انجام نشود ما نمی‌توانیم هیچ قضاوتی کنیم.
آقای ربیعی همچنین اختصاص ۱۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به صندوق فولاد را قانونی دانست و افزود:​ این بدهی دولت به صندوق بود و پس از آن هیچ مصوبه‌ای برای پرداخت به جا‌های دیگر نداشتیم.
 سخنگوی دولت با اشاره به اقدام دولت برای شروع مرحله دوم خصوصی سازی گفت: آغاز این کار با حضور شستا در بورس انجام شد.
 وی همچنین نحوه واگذاری بانک‌ها از سوی دولت را کار اصولی دانست که در گزارش تفریق بودجه سال ۹۷ مورد انتقاد قرار گرفته است.
 آقای ربیعی در خصوص پرواز هواپیمای ایرانی به جده گفت:​ با وزیر امور خارجه در این زمینه صحبت کردم که ایشان هیچ اطلاعی از این موضوع نداشت و از وزیر راه و شهرسازی نیز در این زمینه جویا شدم و این پرواز یک پرواز اداری بوده و کارمندان شرکت هواپیمایی دولتی ما آنجا حضور داشتند و این هواپیما برای بازگرداندن این افراد به جده رفته و هیچ اقدام سیاسی در این پرواز صورت نگرفته است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۱°