دنبال راهکار مناسب برای اجرای رتبه‌بندی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 17 آذر 1400
کد خبر : ۷۷۱۶۶۲
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۷
رئیس سازمان برنامه وبودجه با وارد دانستن انتقاد فرهنگیان به نحوه اجرای طرح رتبه‌بندی، بر یافتن راهکار مناسب برای اجرای صحیح آن از ابتدای سال ۹۹ تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای نوبخت گفت: انتقاد فرهنگیان درست است و با اینکه دولت ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای رتبه بندی فرهنگیان در سال ۹۸ اختصاص داده، اما به دلیل اجرای نامناسب، موجب رضایت آن‌ها نشده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: برای اصلاح قرار شد از امروز نمایندگان تشکل‌های فرهنگی در سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد‌های خود را با مسئولان در میان بگذارند و فردا راهکار مناسب اتخاذ شود.
 
محمدباقر نوبخت در گفتگوی اینستاگرامی با اشاره به شنیدن توضیحات مسؤولان وزارت آموزش و پرورش و نمایندگان تشکل‌های فرهنگی گفت: به این نتیجه رسیدم که انتقادات فرهنگیان درست است و با اینکه دولت حداقل ۲۲۰۰ میلیارد تومان برای رتبه بندی فرهنگیان در سال ۹۸ اختصاص داده، اما به دلیل اجرای نامناسب و همزمان افزایش ۵۰ درصدی مزایا و رتبه بندی موجب رضایت آن‌ها نشده است.

معاون رئیس جمهوری با تاکید بر لزوم اجرای صحیح طرح رتبه‌بندی معلمان در سال ۹۹ تصریح کرد: برای اصلاح این وضع قرار شد همین جمعه نمایندگان تشکل‌های فرهنگی در سازمان برنامه و بودجه نظرات و پیشنهادات خود را با مسؤولان مربوط در میان گذاشته و مجددا شنبه در جلسه با حضور بنده راهکار مناسب اتخاذ شود.

در این گفتگوی نمایندگان تشکل‌های فرهنگیان با اشاره به نحوه و آثار اجرای همزمان نظام رتبه بندی و افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری تاکید کردند که این موضوع موجب شده است تا رتبه‌های مختلف اعم از پایه، ارشد، خبره و عالی همه در یک سطح قرار گیرند و عملا اهداف نظام رتبه بندی مخدوش و باعث نارضایتی بخشی از فرهنگیان شده است.

پس از ارائه نقطه نظرات نمایندگان تشکل‌های فرهنگیان، دکتر نوبخت با تایید وارد بودن نقد‌های فرهنگیان بر نحوه اجرای همزمان رتبه بندی و افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری اظهارداشت: هرچند دولت و سازمان برنامه و بودجه کشور به منظور تکریم فرهنگیان مبالغ و اعتبارات قابل توجهی را برای اجرای نظام رتبه بندی و همچنین افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری اختصاص داد لکن به دلیل عدم تحقق اهداف نظام رتبه بندی که خاص و ویژه فرهنگیان است باید این نظام همچنان از ابتدای سال ۹۹ استمرار یابد که این جمع بندی مورد تایید سایر اعضا قرار گرفت.

از این رو مقرر شد تا چگونگی سازوکار استمرار نظام رتبه بندی در جلسه‌ای که روز جمعه ۲۹ فروردین با حضور نمایندگان تشکل‌های فرهنگیان و مسوولان نظام آموزش و پرورش و سازمان امور اداری و استخدامی کشور برگزار می‌شود کارشناسی و تدوین ونتیجه آن در جلسه روز شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ با حضور دکتر نوبخت نهایی و با فوریت اجرایی شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳.۷۹°    ۷.۵۹°