وزارت خارجه دخالتی در اِعمال پروتکل‌های بهداشتی ندارد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:57 - جمعه 15 اسفند 1399
کد خبر : ۷۷۱۶۹۲
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۸
سخنگوی وزارت امور خارجه: حفظ جان و سلامت مردم ایران در داخل کشور به عهده وزارت بهداشت است و وزارت امور خارجه هیچ دخالتی در اِعمال پروتکل‌های بهداشتی ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 «سیدعباس موسوی» در واکنش به ادعا‌هایی که برخی افراد غیرمطلع در خصوص بازگشت دانشجویان ایرانی از ایتالیا کرده اند و با تاکید بر هماهنگی کامل دولت و ارکان آن در مبارزه با کرونا و کم کردن آثار و تبعات منفی آن گفت: یکی از ماموریت‌های سنگین وزارت امور خارجه بعد از شیوع بیماری کرونا و توقف پرواز‌ها یا بسته شدن بسیاری از مرزها، انتقال ایرانیان علاقه‌مند بازگشت به کشور از جمله دانشجویان بوده است که این امر از طریق رایزنی فشرده با مقامات کشور‌های مربوطه و در هماهنگی نزدیک با وزارت بهداشت و شرکت‌های هواپیمایی صورت گرفته و همچنان ادامه دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: بدیهی است پس از انتقال هموطنان عزیز به داخل کشور، وزارت امور خارجه هیچ دخالتی در اِعمال پروتکل‌های بهداشتی ندارد و اصولا چنین امر مهمی در حوزه وظائف و ماموریت‌های وزارت امور خارجه قرار ندارد.

موسوی تاکید کرد: حفظ جان و سلامت مردم ایران به عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و تمامی اتباع کشور در هر شرایطی باید مقررات و پروتکل‌های بهداشتی آن وزارت را رعایت کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۳°