تحویل هواپیماهای بدون سرنشین رزمی به ارتش
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 03 تير 1400
کد خبر : ۷۷۱۷۱۱
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹
هواپیماهای بدون سرنشین رزمی و چند منظوره با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تحویل ارتش جمهوری اسلامی ایران شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
با حضور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، امیر سرتیپ صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش امیر سرتیپ نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش، امیر سرتیپ دوم خواجه فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع مراسم تحویل‌دهی انبوه هواپیما‌های بدون سرنشین چند منظوره، رزمی، شناسایی و هدف همزمان در سازمان صنایع هوایی و صنایع هسای اصفهان برگزار شد.

 امیر سرتیپ حاتمی در این مراسم با تبریک اعیاد شعبانیه و سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران به آحاد ملت بزرگ ایران اسلامی و آرزوی موفقیت و سربلندی روزافزون برای آحاد کارکنان جان بر کف ارتش و همه متخصصین صنعت دفاعی گفت: در ایام بزرگداشت روز ارتش توفیق یافتیم با حضور در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و در جهت حفظ آمادگی و ارتقاء توان دفاعی و رزمی ارتش جمهوری اسلامی ایران حجم انبوهی از هواپیما‌های بدون سرنشین چندمنظوره رزمی، شناسایی و هدف از ""نسل پهپاد‌های جت، ابابیل ۳ و کرار " را که متخصصین صنایع هوایی موفق به بومی سازی، تولید انبوه و ارتقاء کلیه سامانه‌های آن شده‌اند را به نیروی پدافند هوایی ارتش و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تحویل دهیم.

امیر سرتیپ حاتمی در تشریح قابلیت‌های هواپیما‌های جت بدون سرنشین چندمنظوره که توسط متخصصین و دانشمندان صنایع هوایی به طور کامل بومی سازی و سامانه‌های آن ارتقا یافته گفت: مفتخریم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نام سال (جهش تولید) نامگذاری شده است، با همکاری و بهره مندی از توان علمی و فناوری ده‌ها دانشگاه و شرکت دانش بنیان به فناوری کامل بومی سازی و ارتقاء سامانه‌های هواپیما‌های جت چند منظوره دست یافته و گامی اساسی در تحقق این شعار مهم و راهبردی در مجموعه صنعت دفاعی برداریم.

وزیر دفاع بومی‌سازی و ارتقاء مجموعه پهپادی کشور و دستیابی به فناوری طراحی و ساخت هواپیما‌های جت بدون سرنشین چندمنظوره با سرعت و ارتفاع بالا با قابلیت حمل انواع محموله‌ها یک دستاورد مهم برشمرد و تصریح کرد: حفظ آمادگی در حوزه ماموریت‌های نیروی پدافند هوایی شامل آزمایش کلیه سامانه‌های پدافندی کوتاه برد و دوربرد توپخانه‌ای و موشکی و همچنین دستیابی به سامانه‌های سلاح ایجاد اختلال و فریب در شبکه پدافندی دشمن از مهمترین اهداف این اقدام بوده است.

امیر سرتیپ حاتمی در تشریح مشخصات فنی هواپیما‌های جت بدون سرنشین چند منظوره خاطرنشان کرد: این پهپاد‌ها با وزنی بالغ بر ۴۷۰ کیلو گرم و ۹۰۰ کیلومتر بر ساعت سرعت پروازی قابلیت اوج گیری و انجام عملیات در ارتفاع ۴۰ هزار پا را دارا است.

به گفته وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، برد این پهپاد‌ها ۱۰۰۰ کیلومتر و مداومت پرواز آن ۱۸۰ دقیقه است.
تحویل دهی هواپیما‌های بدون سرنشین ابابیل ۳ و کرار به نیروی هوایی ارتش

در این مراسم همزمان با ارتباط ویدئو کنفرانسی با صنایع هسای اصفهان حجم انبوهی از هواپیما‌های بدون سرنشین ابابیل ۳ و کرار که توسط متخصصان صنایع هوایی وزارت دفاع تولید شده است، به نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تحویل شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در تشریح قابلیت‌های پهپاد‌های ابابیل ۳ گفت؛ این پهپاد‌ها یک پرنده شناسایی رزمی میان برد با قابلیت حمل محموله‌های مختلف الکترواپتیکی و رزمی بوده که ماموریت اصلی آن‌ها جمع آوری و ارسال داده‌های ماموریتی تصویری اپتیکی در مناطق مختلف کشور و همچنین انجام عملیات تهاجمی رزمی علیه اهداف مورد نظر در شعاع عملیاتی ۱۵۰ کیلومتری است.

امیر سرتیپ حاتمی در خصوص قابلیت‌های پهپاد‌های کرار تصریح کرد: پهپاد کرار پهپادی رزمی و استراتژیک است که قابلیت حمل و رهاسازی محموله‌هایی در کلاس هواپیما‌های با سرنشین بوده و به توانمندی‌های رزمی و انتحاری مجهز شده است.

وزیر دفاع پهپاد رزمی کرار را پهپادی نقطه‌زن دانست که با موتور توربو جت به منظور ماموریت رزمی علیه اهداف سطحی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امیر حاتمی اظهار امیدواری کرد: وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح متعهد است تا نیرو‌های مسلح مقتدر جمهوری اسلامی ایران را در حوزه‌های رزم زمینی، هوایی، دریایی، موشکی، الکترونیک و ... تقویت کرده و از هیچ تلاش و کوششی در راستای ارتقاء توان رزم نیرو‌های مسلح فروگذار نکند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °