کشته های کرونایی آمریکا از 38 هزار گذشت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:17 - دوشنبه 20 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۱۷۴۸
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۸
شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از ۷۱۶ هزار نفر و شمار جان باختگان از ۳۸ هزار نفر گذشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مبتلایان به کرونا در جهان، فقط در شش ساعت گذشته افزایش ۲۵ هزار نفری داشته و به ۲ میلیون و ۲۷۵ هزار رسیده. متاسفانه از این تعداد بیش از ۱۵۴ هزار نفرشان جان باخته اند و البته خوشبختانه، بهبودیافتگان هم از ظهر تاکنون افزایش ۷ هزار نفری داشته و به ۵۸۲ هزار نفر رسیده.
از مجموع فوتی‌های کرونا در جهان، بیش از ۷۳ درصدشان، در فقط ۵ کشور ثبت شده اند: یعنی در آمریکا، فرانسه، انگلیس، اسپانیا و ایتالیا. هرکدام از این کشور‌ها نیز، مشکلات خاص خود را دارند.
-
در آمریکا که تا همین امروز بیش از ۷۱6 هزار مبتلا و ۳8 هزار فوتیء کروناییء اعلام شده دارد، سخت‌تر شدن اوضاع کرونایی در آینده، موجب شده، مقامات آمریکایی پیش بینی کنند، در روز‌های پیش رو، اجسادی در گوشه و کنار شهر‌ها پیدا شود.
نمونه اش، پیدا شدن چندین جسد از یک خانه سالمندان در نیوجرسی.
منتقدان، میگویند، علت بروز این حوادث این است که مسئولان خانه‌های سالمندان هم، مسایل مالی را به سلامت سالمندان، مقدم می‌دانند.
*
اختلاف ترامپ با مسئولان محلی درباره‌ی چگونگی بازگشایی‌ها در ایالت‌ها نیز، همچنان ادامه دارد. فرماندار نیویورک با استناد به تداوم جولان کرونا در این ایالت، گفته: به فرمان‌های ترامپ هیچ تعهدی ندارد و محدودیت‌ها را تا حدود یک ماه دیگر، تمدید کرده.
*
جدیدترین نظرسنجی مرکز تحقیقاتی پیو نشان میدهد: ۶۵ درصد آمریکایی‌ها معتقدند، ترامپ، در برداشتن گام‌های اصلی برای مقابله با تهدید ویروس کرونا بسیار کند عمل کرده است.
لالو الکاراز، کاریکاتوریست مشهور آمریکایی در جدیدترین اثر خود، برای نشان دادن اعتراض به عملکرد ترامپ، او را با تاج پادشاهیء کروناییء به تصویر کشیده. نام ویروس کرونا به علت شکلش، از کلمه‌ی «CROWN» به معنی «تاج» گرفته شده.
*
کمدین مشهور آمریکایی هم، گاف مشاور ارشد ترامپ را در یک برنامه تلویزیونی، اینگونه دستاویز انتقاد از رفتار‌های رئیس جمهور آمریکا کرد.
در قاره سبز هم، کرونا همچنان با سرعت قربانی میگیرد.
در فرانسه، با حدود ۱۴۸ هزار ابتلا و ۱۸ هزار و ۷۰۰ قربانی، یک پرستار، ویدئویی منتشر کرده که نشان میدهد، به علت کمبود تجهیزات پزشکی، مجبور است از کیسه‌هایی شبیه کیسه زباله برای محافظت از خودش استفاده کند.
نظرسنجی‌ها در فرانسه نشان میدهد مردم از عملکرد دولت مکرون ناراضی اند.
آمار کرونایی‌ها در دیگر کشور‌های اروپا هم در حال افزایش است، در برخی همچنان تند، و در برخی با سرعت کمتر نسبت به قبل.
در انگلیس ضرباهنگ افزایش آمار‌های کرونایی تند است، چنانچه در ۲۴ ساعت گذشته ۸۸۸ فوتی و بیش از ۵۵۰۰ ابتلای جدید ثبت شده.
در ایتالیا بیش از ۱۷۲ هزار ابتلا و ۲۲۷۰۰ فوتی و در اسپانیا نزدیک ۱۹۱ هزار مبتلا و ۲۰ هزار جان باخته ثبت شده‌ی کرونایی وجود دارد.
با این وجود، یورونیوز گزارش داده: شمار فوتی‌های کروناویروس در اروپا واضح و شفاف اعلام نمی‌شود. اشاره یورونیوز، به درنظر نگرفتن شمار کشته‌های کرونا در خانه‌های سالمندان و محیط‌های غیربیمارستانی است.
*
در کانادا هم با نزدیک ۳۲ هزار ابتلا و بیش از ۱۳۰۰ فوتی کرونایی، اوضاع مشابهی حاکم شده و افزایش قربانیان کرونا در خانه‌های سالمندان، خشم مردم و خانواده‌های این سالمندان را درپی داشته.
*
در مالزی، آمار تعداد کل مبتلایان به کرونا از مرز ۵ هزار و سیصد نفر گذشت و مرگ ۸۸ بیمار کرونایی هم ثبت شد.
*
در برزیل، سودان، تونس، لیبی، جمهور دومینیکن و همچنین در دوبی، مقررات منع رفت و آمد از یک هفته یا یک ماه دیگر، تمدید شده است.
*
در ترکیه با بیش از ۷۸ هزار و ۵۰۰ مبتلا و ۱۷۶۹ فوتی کروناییء ثبت شده، محدودیت شدید رفت و آمد اجرا شد.
برچسب ها: کرونا ، آمریکا ، جهان
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°