وام ۵ میلیونی بنیاد مستضعفان به آسیب دیدگان از کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:40 - دوشنبه 20 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۱۷۶۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
رئیس بنیاد مستضعفان از پرداخت وام ۵ میلیون تومانی به اقشار آسیب پذیر و نیازمندان از این هفته خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید پرویز فتاح در نشست خبری در خصوص اقدامات صورت گرفته در مبارزه با کرونا افزود: برای این کار در مجموع ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در بانک سینا سپرده گذاری شده است گفت: این بانک باید وام‌ها را پرداخت کند.

فتاح افزود: تا سقف ۱۰۰ میلیارد تومان نیز از طریق صندوق قرض الحسنه ولایت و بخشی نیز از سوی بانک رسالت پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه قصد ما سود صفر درصد است گفت:، اما بانک‌ها ضوابطی دارند که قرار شد زیر ۴ درصد سود به این وام تعلق گیرد.

فتاح افزود: همچنین در شرایط خاص این وام تا ۱۰ میلیون تومان خواهد بود.

وی در خصوص معرفی وام گیرندگان گفت: برای هر بخش از جمله کمیته امداد، بهزیستی یا تاکسیرانی سهمیه‌ای در نظر گرفته شده و اصناف مختلف افراد را معرفی می‌کنند.
 
 
 
بخشش اجاره بهای تمام املاک تجاری متعلق به بنیاد برای سومین ماه
 
رئیس بنیاد مستضعفان در ادامه از بخشش اجاره بهای تمام املاک تجاری متعلق به این بنیاد در اردیبهشت امسال خبر داد.

آقای فتاح با اشاره به بخشش اجاره بهای املاک تجاری در اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ به عنوان نخستین اقدام بنیاد در مبارزه با کرونا افزود: با بخشش اجاره بهای اردیبهشت امسال، مجموع این بخشش‌ها به ۳ ماه می‌رسد.

 
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به همکاری ۴۰۰ گروه جهادی با بنیاد مستضعفان از ابتدای شیوع کرونا گفت: امیدواریم بتوانیم در کشور این همکاری را توسعه دهیم.

آقای فتاح به پرداخت ۱۶۰ میلیارد تومان به صورت نقدی به کمیته امداد امام خمینی در بحث مبارزه با ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: ۴۶ میلیارد تومان نیز به حساب سازمان بهزیستی واریز شد و ۵ میلیارد تومان جداگانه نیز به سازمان بهزیستی به صورت نقدی برای کودکان کار پرداخت شد.

وی با بیان این که در سه مرحله ۱۳ میلیارد تومان کارت هدیه خرید به شهرداری تهران پرداخت شده است، گفت: این کارت هدیه‌ها به کارکنان مراکز پسماند، بهشت زهرا، دست فروشان و زنان سرپرست خانوار تعلق گرفت.

رئیس بنیاد مستضعفان تاکید کرد: نهاد‌های مختلف باید در خصوص هزینه کرد این مبالغ گزارش‌های مستدل خود را به بنیاد مستضعفان تحویل دهند.

آقای فتاح به هماهنگی با رئیس قوه قضائیه و سازمان امور زندان‌ها اشاره کرد و افزود: برای ۳۸ هزار زندانی نیازمند که در مرخصی بودند به میزان ۲۰ میلیارد تومان کارت هدیه خرید تعلق گرفت که مسئولیت توزیع آن با قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها بود.

وی گفت: برای کولبران در سه استان آذربایجان، کردستان و کرمانشاه با نامه کتبی و تقاضای هر سه استان کارت هدیه یک میلیون تومانی از سوی بنیاد مستضعفان تحویل شد که مسئولیت پرداخت و شناسایی آن با استانداران است.

رئیس بنیاد مستضعفان به پرداخت مبلغ ۲۵ میلیارد تومان به صورت نقدی با تقاضای استاندار سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: این مبلغ برای افرادی که فاقد شناسنامه بودند و همچنین برای مهاجران خارجی گرفتار شده در مرز‌ها و نیز برای نیازمندان هزینه خواهد شد.

آقای فتاح به پرداخت یک میلیون تومان هدیه به ملوانان و صاحبان قایق‌های مسافری و لنج‌ها در دو استان هرمزگان و بوشهر اشاره کرد و گفت: همچنین به ساکنان هرمز، لارک و هنگام کارت هدیه ۵۰۰ هزار تومانی پرداخت شد و برای مددجویان جزیره قشم نیز ۵۰۰ هزار تومان پرداخت می‌شود.

وی پرداخت ۷ میلیارد تومان به استان قم را از دیگر اقدامات این بنیاد برای مبارزه با ویروس کرونا بیان کرد و افزود: برای خیریه‌ها از جمله کهریزک در حد توان پرداخت‌هایی صورت گرفته است.

رئیس بنیاد مستضعفان تحویل ۲۴ دستگاه آمبولانس به ستاد کرونای استان تهران را از دیگر اقدامات بنیاد مستضعفان در مبارزه با ویروس کرونا ذکر کرد و گفت: یک و نیم میلیون ماسک و همچنین الکل و مواد ضدعفونی کننده به صورت رایگان و با کمک ستاد مبارزه با کرونا استان تهران در اختیار مردم قرار گرفته است.

آقای فتاح افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا و از ابتدای اسفند ۹۸، این بنیاد آماده همکاری با دولت شد.

وی با بیان این که از ابتدا هماهنگی و همکاری لازم با وزیر بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا در استان تهران و ایران صورت گرفت گفت: اکنون حدود ۲ ماه است اقداماتی از سوی بنیاد مستضعفان برای مبارزه با این ویروس انجام شده و این اقدامات ادامه دارد.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر این که همه اقدامات با هماهنگی کامل دولت، وزیر بهداشت و رئیس ستاد مبارزه با کرونا استان تهران انجام شده است افزود: این اقدامات به صورت کتبی و در دو مرحله برای رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و مسئولان دولتی و همچنین استانداران گزارش شده است.

آقای فتاح با تاکید بر این که بنیاد مستضعفان در این بحران در کنار دولت است، گفت: اقدامات دولت در مبارزه با کرونا فراگیر است و در این مدت کار موازی و یا غیر هم جهت انجام نشده است.

وی با بیان این که بنیاد مستضعفان با همه امکانات و برای کمک به دولت به میدان آمده است، افزود: اموال و املاک مربوط به این بنیاد و همچنین نقدینگی ما برای مبارزه با ویروس کرونا اختصاص یافته است.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر این که تا پایان مبارزه با ویروس کرونا اقدامات و کمک‌های خود را انجام خواهیم داد، گفت: بنیاد مستضعفان حتی بعد از ریشه کن شدن ویروس کرونا به علت تبعات اقتصادی آن در کنار مسئولان کشور خواهد بود و مضایقه‌ای در این خصوص نخواهیم داشت.

آقای فتاح خاطر نشان کرد: وظیفه اصلی بنیاد مستضعفان تولید در کشور است و امسال نیز که از سوی مقام معظم رهبری جهش تولید نامگذاری شده از آن غافل نخواهیم شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°