اخذ جریمه از تسهیلات قرض الحسنه تا پایان اردیبهشت تخلف است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 25 خرداد 1400
کد خبر : ۷۷۱۷۷۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
مدیر رسیدگی به شکایات بانک مرکزی: دریافت جریمه دیرکرد وام در ۳ ماهی که دولت اعلام کرده است، تخلف است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
فدایی مدیر رسیدگی به شکایات بانک مرکزی در گفتگوی تلفنی با شبکه خبر گفت: بر اساس بخشنامه بانک مرکزی در 15 اسنفد 98 و مهلت 3 ماهه برای اقساط قرض الحسنه داده شده و به بانکها و موسسات اعتباری ابلاغ شده نباید بانکها  موسسات قرض الحسنه از تسهیلات گیرندگان در مقطع زمانی اسفند 98 تا اردیبهشت 99 بابت پرداخت اقساط جریمه ای دریافت کنند و اخذ جریمه در این سه ماه تخلف است. 
 
 
مدیر رسیدگی به شکایات بانک مرکزی افزود: وام گیرندگان در صورت شکایت و مطالبه جریمه می توانند در پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی بخش سامانه مربوط به شکایت های مربوط به وامهای قرض الحسنه و سامانه پاسخگویی به شکایات مردمی ثبت کنند و موضوع را پیگیری کنند.
 

فدایی افزود: مصوبه بانک مرکزی صراحت دارد و اخذ جریمه در این مقطع تخلف است بنابراین موارد تخلف باید به وسیله بانک مربوطه اصلاح شود.

او گفت: بر اساس بخشنامه بانک مرکزی در یکی از بندها این موضوع به صراحت اعلام شده است اگر جریمه اخذ شده باشد قابل عودت است چون مجاز به دریافت جریمه نبوده اند.

 او درباره وام های ازدواج و وام مسکن قرض الحسنه نیز گفت: تسهیلات قرض الحسنه اعم  از  وام ازدواج و نوع هر تسهیلاتی که قرض الحسنه باشد شامل بخشنامه بانک مرکزی  می شود.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °