۱۰ رسته شغلی زیان دیده از کرونا مهلت پرداخت حق بیمه می گیرند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:09 - سه‌شنبه 31 فروردين 1400
کد خبر : ۷۷۱۷۸۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
اشراقی؛
معاون اداره کل وصول حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی از برنامه این سازمان برای مساعدت در دریافت فهرست و حق بیمه ۱۰ رسته شغلی آسیب پذیر از کرونا خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، "علی اشراقی" گفت: ۱۰ رسته از فعالیت‌ها و زیر بخش‌های اقتصادی و صنوف تولیدی و خدماتی که براساس تصمیمات اتخاذ شده در کارگروه معاونت اقتصادی رئیس جمهور در بررسی و مقابله با پیامد‌های اقتصادی ناشی از ویروس کرونا احصا و به سازمان تأمین اجتماعی ابلاغ شده است؛ می‌توانند حق بیمه سهم کارفرمایی از اسفند ۹۸ تا اردیبهشت ۹۹ را با تأخیر پرداخت کنند.

اشراقی افزود: کارفرمایانی که از امهال پرداخت حق بیمه استفاده می‌کنند، بعد از اتمام دوره یاد شده می‌بایست حداکثر تا پایان تیر ماه سال ۹۹ برای تعیین تکلیف حق بیمه معوق شده سهم کارفرما بابت ماه‌های مزبور اقدام نمایند و در صورت عدم توانایی پرداخت یکجای حق بیمه سهم کارفرمایی ماه‌های یاد شده می‌توانند برای پرداخت تدریجی آن (تقسیط بدهی) حداکثر تا پایان سال ۹۹ اقدام کنند.

وی تصریح کرد: حق بیمه سهم کارفرمایی ماه‌های اشاره شده در صورت ارسال صورت مزد و حقوق ماهیانه و پرداخت میزان حق بیمه تعیین شده (۷ درصد سهم بیمه شده +۳ درصد بیمه بیکاری) وفق ماده (۳۹) تامین اجتماعی (هر ماه تا آخرین روز ماه بعد)، مشمول جرایم تاخیر پرداخت نخواهد بود و واحد‌های اجرایی تابعه مکلف هستند نسبت به دریافت لیست حقوق و مزد کارگاه‌های مزبور به همراه حق بیمه متعلقه در ماه‌های اشاره شده با رعایت دستور اداری صادره اقدام لازم بعمل آورند.

معاون اداره کل وصول حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی گفت: فهرست فعالیت‌ها و زیربخش‌های اقتصادی و صنوف تولیدی و خدماتی آسیب‌پذیر از کرونا که از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این سازمان ابلاغ شده است مبنای اعمال تمهیدات مورد اشاره در این دستور اداری خواهد بود.

علی اشراقی فهرست مشاغل آسیب دیده متاثر از انتشار ویروس کرونا را براساس بخشنامه صادره از سوی سازمان تامین اجتماعی به شماره ۱۴۷۷۴/۹۸/۱۰۰۰ مورخ ۲۶/۱۲/۹۸ به شرح زیر اعلام کرد:

۱- مراکز تولید و توزیع غذا‌های آماده اعم از رستوران‌ها، بوفه‌ها، طباخی‌ها، تالار‌های پذیرایی، قهوه‌خانه‌ها، اغذیه فروشی‌ها.

۲- مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، مجتمع‌های جهانگردی و گردشگری، مهمان‌پذیرها، مهمانسراها، مسافرخانه‌ها، زائرسراها، مراکز بوم‌گردی، مراکز اقامتی و پذیرایی و تفریحی و خدماتی بین راهی.

۳- حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری و برون شهری اعم از هوایی، جاده‌ای، ریلی و دریایی.

۴- دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری.

۵- تولید و توزیع پوشاک.

۶- تولید و توزیع کیف و کفش.

۷- مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه.

۸- مراکز و مجتمع‌های ورزشی و تفریحی.

۹- مراکز و مجتمع‌های فرهنگی و آموزشی.

۱۰- مراکز تولید، توزیع و فروش صنایع دستی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°