ایران از چند ماه آینده دستگاه تنفس مصنوعی صادر می‌کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:12 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۷۷۱۷۸۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۴
وزیر امور خارجه ایران روز یکشنبه در توئیتی خطاب به دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، اعلام کرد؛ ایران از چند ماه آینده، دستگاه تنفس مصنوعی صادر می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ظریف در این توئیت خطاب به ترامپ و در پاسخ به ادعا‌های شب گذشته وی در نشست خبری کاخ سفید، نوشت: تمام کاری که باید انجام دهید، این است که از مداخله در امور کشور‌های دیگر و به ویژه کشور من دست بردارید.

ظریف در ادامه این توئیت آورد: و باور کنید، ما از هیچ سیاستمدار آمریکایی نصیحت نمی‌گیریم.

ترامپ شب گذشته در نشست خبری که در کاخ سفید برگزار شد، بدون اشاره به تروریسم اقتصادی خود علیه مردم ایران در بحبوحه شیوع کرونا و نیز بدون اشاره مشکلات فراوان و کمبود شدید تجهیزات درمانی و بهداشتی در آمریکا برای مقابله با کرونا، افزود: من پیشنهاد کرده‌ام که در صورت تمایل به آن‌ها کمک کنم. اگر آن‌ها به دستگاه تنفس مصنوعی احتیاج داشته باشند، و درخواست کنند، ما هزاران دستگاه تنفس مصنوعی داریم که برای آن‌ها می‌فرستیم.

وی ادامه داد: در اینجا انباری از دستگاه‌های تنفس مصنوعی داریم و شروع به ارسال آن‌ها می‌کنیم تا بیمارستان‌ها بتوانند انبار خود را پر کنند. نیویورک این کار را نکرد و من آن را درک می‌کنم. ایرانی‌ها نمی‌خواهند با ما درگیر شوند.

ترامپ با این ادعا که اکنون ایران کشوری متفاوت شده است، اضافه کرد: آن‌ها می‌خواهند یک توافق منعقد کنند. به نظر من، او (جان کری) به آن‌ها می‌گوید صبر کنید، شاید ترامپ باخت و شما می‌توانید مذاکره کنید.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°