تمهیدات برای بازار ماه رمضان؛ از تامین کالاها تا نظارت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۷۷۱۷۸۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۸
نائب رئیس اتاق اصناف با بیان اینکه کالاهای اساسی به میزان کافی با قیمت مصوب در بازار وجود دارد، گفت: میادین تره بار، فروشگاه های زنجیره ای و صنوف مسئول توزیع اقلام مصرفی هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

ابراهیم درستی  نائب رئیس اتاق اصناف گفت: کالاهای سبد خانوار به وفور در بازار وجود دارد. به طور مثال برنج هندی کیلویی 8 هزار تومان، مرغ کیلویی 12 هزار تومان، هرکیلو شکر بسته بندی شده 5 هزار و 900 تومان و گوشت منجمد وارداتی برزیلی به قیمت هر کیلو 42 هزار تومان به دست مصرف کننده می رسد. 

او افزود: سازمان ها و میادین تره بار، فروشگاه های زنجیره ای و افراد صنفی منتخب سه اتحادیه مسئول رساندن اقلام به  دست مردم هستند.

درستی افزود: از سه اتحادیه مرتبط فردا دعوت خواهد شد و هرچه واحدهای صنفی در تهران هستند کالا توزیع خواهد شد. 

نائب رئیس اتاق اصناف گفت: به واحدهای صنفی رعایت می شود برای رعایت سلامت موارد بهداشتی را رعایت کنند و مصرف کننده نیز با استفاده از خدمات اینترنتی کمتر بیرون بروند.

تمهیدات برای بازار ماه رمضان؛ از تامین کالاها تا نظارت

کلامی مدیرکل دفتر تنظیم بازار وزارت صمت در ارتباط تلفنی گفت: تعدادی از صنوف منتخب در سراسر کشور انتخاب شده اند تا از طریق اتحادیه صنوف را معرفی کرده و کالا در اختیارشان قرار می دهیم تا به قیمت مصوب  در اختیار مردم و مصرف کنندگان قرار گیرد. تعاونی مصرف کارمندان و فروشگاه های اتکا نیز در توزیع کالا سهم خواهندداشت. 

با الحاق به فروش های اینترنتی فروشگاه ها می توانند کالا را به صورت اینترنتی نیز به دست مردم برسانند و فقط هزینه پیک اینترنتی به اقلام اضافه خواهد شد. با استفاده از شرکت پست و شرکت های حمل و نقل کالا سریعتر به مردم خواهد رسید.

کلامی درباره نظارت تنظیم بازاری و گپ قیمت گوشت گفت: قیمت دام سبک و سنگین متفاوت است بعد از کشتار گوشت سبک بیشتر آن منجمد می شود بنابراین فاصله قیمت از دام زنده تا بازار معقول و منطقی است و تخلفی در این زمینه نبوده است.

حسن عباسی معروفان مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در ارتباط تلفنی گفت: در هر استان فروشگاه های توزیع مشخص می شود و هر استان در اخبار استانی نحوه توزیع تنظیم بازاری را اعلام می کند. 

 او افزود: توزیع 10 هزار تن گوشت قرمز و 25 هزار تن مرغ شروع شده و گوشت تنظیم بازاری به قیمت 42 هزار تومان به دست مصرف کننده خواهد رسید. گوشت گرم نیز به وفور در بازار موجود است و کمبودی نداریم.

معروفان در ادامه گفت: در میادین دام و شهرداری قیمت به قیمت مشخص عرضه می شود. 10 هزار تن گوشت داخلی گوساله و 3 هزار تن گوشت گوسفند خریداری شده و به دست مصرف کننده خواهد رسید و برای نزدیک تر شدن تولید کننده و مصرف کننده دست دلالان کوتاه خواهد شد.

مقدسی نماینده اتحادیه دامداران در ارتباط تلفنی گفت: با سود خرده فروشی گوشت گرم گوساله به قیمت 59 هزار و 400 تومان باید عرضه شود اما دیده شده قیمت گوشت گرم تا 110 هزار تومان هم توزیع می شود و این بعلت فاصله  و گپی است که بین تولید تا مصرف است.

مقدسی افزود: آمادگی این را داریم که گوشت را بسته بندی کنیم و بدون واسطه به دست کارمندان و مصرف کنندگان برسانیم. مشکل اصلی این است که دامدار گوشت را با کیلویی 7 هزار تومان ضرر می فروشد و مصرف کننده نیز گران میخرند. 

تمهیدات برای بازار ماه رمضان؛ از تامین کالاها تا نظارت

سیدیاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در ارتباط تلفنی گفت: اگر متولیان امر دلالان و واسطه ها را توانستند حذف کردند و از مستقیم گوشت را از تولید کننده به مصرف کننده برسانند مشکل حل خواهد شد. 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °