خبر ۲۰ یکشنبه ۳۱ فروردین ۹۹
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:54 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۷۷۱۷۹۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۷
رئیس اتاق اصناف تهران گفت: مغازه‌ها و پاساژ‌هایی که مجوز بهداشت دریافت کرده اند از فردا اول اردیبهشت بازگشایی می‌شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران گفت: بازگشایی اصناف بدون ثبت نام در سامانه salamat.gov.ir غیرمجاز است.

چند خبر کوتاه.

رئیس جمهور در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا گفت: براساس تصمیماتء ستاد، فعالیت حضوریء مدارس و دانشگاه‌ها (به جز مقطع دکتری) همچنان تعطیل است. مساجد و اماکن متبرکه هم تا نیمه اردیبهشت بسته اند.
آقای روحانی اضافه کرد: فعالیت کسب وکار‌های پرخطر که مستلزم تجمع است، همچنان ممنوع است، اما مشاغلء با ریسک متوسط مثل پاساژ‌ها و بازارها، می‌تونن از فردا (از صبح تا ساعت شش بعدازظهر) فعالیت کنند. شغل‌های پرریسک مانند رستوران‌های داخلء پاساژ‌ها و بازارها، همچنان تعطیل اند. رئیس جمهور کشورمان از مردم خواست همچنان اصول بهداشتی و فاصله گذاری را جدی بگیرند.

**
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از ظهر دیروز (شنبه) تا امروز، ۸۷ بیمار کرونایی، جان باختن. ۱۳۴۳ مورد ابتلای جدید هم ثبت شده است. با افزایش این تعداد، شمار جانباختگان به ۵۱۱۸ و مبتلایان به ۸۲ هزارو ۲۱۱ نفر رسیده. دکتر جهانپور تاکید کرد: با وجود اینکه شمار مبتلایان و درگذشتگان، رو به کاهشه، اما فاصله گذاریء اجتماعی، ماندن در خانه و نکات بهداشتی، همچنان باید با جدیت رعایت شود.
 
**
شانه ساز  رئیس سازمان غذا و دارو گفت: کشور در این مدت کوتاه در زمینه تولید بسیاری از ملزومات بهداشتی و پزشکی علاوه بر تامین نیاز داخلی در شرایط صادرات قرار گرفت.
**
سخنگوی تعزیرات گفت: گشت‌های ویژه تا پایان ماه رمضان، بازار اقلامء مصرفی رو با شدتء بیشتری نظارت می‌کنند.

**
شاخص بورس در پایان معاملات امروز(یکشنبه) با ۲۰ هزارو ۸۳۹ واحد افزایش به ۶۸۹ هزار و ۷۴۴ واحد رسید.
**
 
گزارش بازتاب کمک های مردمی و مومنانه برای شکست کرونا همچنان در فضای مجازی داغ داغ هست . برخی تجمع های خطرناک هم از چشم کاربران دور نماند.
 
روابط عمومی نیروی دریاییء سپاه در اطلاعیه ای، با جعلی و هالیوودی خواندن روایت تروریست های امریکایی از ماجرای رویارویی نیروی دریایی سپاه با ناوگان آمریکا در خلیج فارس، تاکید کرد: مستندات، خلاف* ادعای امریکایی هاست.
ناوگان پنجم نیروی دریاییء تروریستء آمریکا در منطقه، مدعی شده بود ۱۱ قایقء سپاه در ۲۷ فروردین برای ناوهای امریکایی در شمال خلیج فارس، مزاحمت ایجاد کردن و به صورت نزدیک و بسیار سریع از مقابل دماغه و انتهای ناوها، عبور کردن .
نیروی دریایی سپاه، با رد این ادعا اعلام کرده: کشتیء شهید سیاوشی در بازگشت از یک ماموریت در جنوب شرقی جزیره فارسی بوده که کشتیء جنگیء تروریست های امریکایی با انجام رفتارهای پرخطر و بی توجه به اخطار های اولیه، اقدام به سدء راه کرده . این کشتیء جنگی با مشاهده هشدارها، سرانجام مجبور به کنار کشیدن از مسیر حرکت شناور نیروی دریایی سپاه شده است.
برچسب ها: خبر 20 ، کرونا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°