دستور العمل های بهداشتی همچنان لازم الاجرا است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:08 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۱۷۹۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۰
مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کاهش محدودیت های اجتماعی به معنای حذف رعایت دستور العمل های بهداشتی در مقابله با کرونا نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر "محمد آسایی" در گفتگو با تیتر امشب با بیان اینکه بهترین راهکار مقابله با ویروس کرونا پویش" در خانه ماندن " است، گفت: قطع زنجیره انتقال و شیوع بیماری کووید ۱۹ به همکاری مردم در اجرای فاصله گذاری اجتماعی هوشمند دارد.

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بررسی ابعاد اجرای فاصله گذاری اجتماعی هوشمند افزود: روند کاهشی ابتلای به بیماری کووید ۱۹ در کشور گواه این است که ابتلا کاهش یافته است، اما زنجیره هنوز قطع نشده است.

او از برخی افراد که ملاحظات پزشکی را مراعات نمی‌کنند خواست بیش از این به هشداری پزشکی توجه کنند تا زحمات کادر پزشکی که روز‌ها است متحمل زحمات زیادی شده اند به نتیجه برسد.

آسایی با مقایسه آمار چند روز گذشته با آمار مبتلایان امروز (یکشنبه) افزود: تعداد جان بابختگان امروز کاهش یافته و به ۸۷ نفر رسیده است و نتیجه حذف برخی از محدودیت‌ها ۱۴ روز آینده مشخص می‌شود.


مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشود شاهد جهش انتشار ویروس کرونا خواهیم بود.
او با بررسی پیامدهای اجرا نکردن فاصله گذاری اجتماعی گفت: کاهش ظرفیت های بهداشتی، کاهش توان جسمی و خستگی کادر درمانی، افزایش هزینه های درمانی و از کار افتادگی اقتصاد از جمله نتیجه رعایت نکردنِ پروتکل های بهداشتی است.

دکتر محمد آسایی با بیان اینکه مردم باید هرچه سریعتر به زندگی عادی خود برگردند، گفت: سیاست های ستاد مقابله با کرونا به زور و اجبار نیست، گفت: دلیلی ندارد که همه کسانیکه مجبور به بیرون آمدن از منزل نیستند با کاهش محدودیت ها،از خانه خارج شوند. اگر برخی رفتارهای اجتماعی تغییر کند قطعا ویروس کرونا قابل کنترل است.

آسایی افزود: با رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی، قوانین سخت درباره اصناف باید برداشته شود.

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کاهش مبتلایان و جان باختگان که امروز شاهد آن هستیم نتیجه آموزش ها و رعایت پروتکل های بهداشتی اوایل فروردین است.

رئیس کمیته امداد در ارتباط تلفنی از بیمه سلامت مددجویان کمیته امداد گفت و افزود: اعتبار دفترچه‌های بیمه تا پایان خرداد ۹۹ تمدید شده است.
"مرتضی بختیاری" گفت: ۳۵ میلیارد تومان کمک‌های جمع آوری شده در اختیار استان‌ها قرار گرفته تا ارقام بهداشتی تهیه شود.


محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در ارتباط با "تیتر امشب" از تهیه و ساخت اقلام بهداشتی گفت و افزود: انواع ماسک، لباس  و کیت های تشخیص ساخته و تحویل وزارت بهداشت شده است.
او گفت: ۶۰ هزار طرح کوچک خانگی برای ۱۸۰ هزار افرادی که بعلت شیوع کرونا کار خودشان را از دست داده اند در حال ساماندهی هستیم.
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: موضوع کنترل بیماری و معیشت مردم در اولویت کار جمعیت هلال احمر است.
رئیس سازمان داوطلبان هلال‌ احمر: موضوع معیشت کسانی که از شیوع ویروس #کرونا آسیب دیده اند در دستور کار جمعیت هلال احمر قرار دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°