تعقیب قضایی عاملانِ از بین بردن جوجه‌های یک روزه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:20 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۱۸۰۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۱
رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت به وزیر اطلاعات دستور داد به اقدام غیرقانونی و غیراخلاقی از بین بردن جوجه‌های یک روزه و تحت تعقیب قرار دادن عاملان آن رسیدگی کند. ­
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه هیئت دولت گزارشی از بهبود رتبه کشور در خصوص تعداد مبتلایان به کرونا و میزان بهبودیافتگان آن و دو رقمی ماندن آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری ارائه داد.
رئیس جمهور در این جلسه هئیت دولت، ضمن تجلیل از زحمات کادر پزشکی اظهار امیدواری کرد رقم ابتلا و مرگ و میر به تدریج منفی شود.
دکتر روحانی در عین حال ضمن پر اهمیت خواندن آغاز کسب و کارها، از مردم درخواست نمود پروتکل‌های بهداشتی را کاملاً رعایت کنند تا مجبور به بازگشت به عقب یا شرایط قبل و تعطیلی مجدد کسب و کار‌ها نشویم.
رئیس جمهور همچنین از وزیر امور اقتصادی و دارایی درخواست کرد برنامه اشتغال متناسب با وضعیت کرونایی برای طرح و بررسی در دولت، تهیه و ارائه کند.
رئیس جمهور گفت: کرونا یک بیماری است ولیکن بیکاری یک خطر بزرگ است، نباید مرگ و میر ناشی از کرونا مهار شود، ولی مرگ و میر ناشی از فقر و بیکاری راه بیفتد.
دکتر روحانی از همه دستگاه‌های ذیربط خواست شرایط اشتغال، کسب و کار و تولید را به حد امکان تسهیل کنند و در صورت نیاز به اخذ مصوبه از هیئت وزیران، مراتب را به دولت منعکس کنند.
رئیس جمهور همچنین به وزیر اطلاعات دستور داد به اقدام غیرقانونی و غیر اخلاقی از بین بردن جوجه‌های یک روزه سریعا رسیدگی شود و عاملان آن تحت تعقیب قرار گیرند.
** تعیین نماینده دولت درخصوص طرح"الحاق یک تبصره به قانون انتخابات ریاست جمهوری، مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی "
هیئت وزیران در ادامه، ضمن اعلام نظر درخصوص طرح"الحاق یک تبصره به قانون انتخابات ریاست جمهوری، مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی "، وزیر کشور را به عنوان نماینده خود به منظور پیگیری این موضوع تعیین نمود.
بر اساس طرح مزبور "هرگاه گزارش ارسالی به مراجع اجرایی و نظارتی انتخابات به ادعای ذینفع خلاف واقع باشد، داوطلب می‌تواند به محاکم صالح قضایی شکایت نموده و در صورت اثبات خلاف بودن گزارش، گزارش دهنده در صورتی که به اتکای مسئولیت در یکی از مراجع استعلامی این گزارش خلاف را داده، متخلف و به دوسال انفصال از خدمت محکوم خواهد شد، گزارش دهندگان غیر مسئول در دستگاه‌های ذیربط به شش ماه حبس تعزیری محکوم خواهند شد، این قانون عطف به ماسبق برای یک دوره می‌شود."
موادی از ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور تصویب شد.
در این جلسه، موادی دیگر از ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور به تصویب دولت رسید و ادامه فرآیند بررسی آن به جلسات آتی موکول شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۷°